11.04
2024

Müügile jõudis Eesti rahvuspuud kujutav postmark

Tänasest on Omniva postkontorites ja e-poes müügil uus, harilikku tamme kujutav postmark. Postmargi kujundas Jaan Saar.

Uue margi tiraaž on 20 000 ja hind 1.30. Esimese päeva tempel on kasutusel Tallinnas, Toompea postkontoris.

Rahvuspuud kujutav postmark valmis koostöös Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudiga, kelle eestvedamisel toimub täna Tallinna Botaanikaaias konverents “Harilik tamm – igikestev ja armastatud Eesti metsapuu”.

Eesti Maaülikooli dendroloogia ja metsaentomoloogia kaasprofessor Ivar Sibul ütles, et nii konverentsiga kui ka margiga soovitakse inimesi puudele ja loodusele lähendada. “Mitmed maailma rahvad on tamme oma markidel kujutanud, kuid Eesti margiseerial on natuke teistsugune tagapõhi: meie kujutame margil lisaks ilusavõralisele tammepuule ka tammepuitu, millel on väga suur väärtus,” selgitas Ivar Sibul, rõhutades seejuures, et tamm on eestlaste jaoks lisaks puidu väärtusele kindlasti ka olulise sümbolväärtusega puu.

2024. aastal annab Omniva välja mitukümmend postmarki tähistamaks olulisi teemasid ja väärikaid sündmusi meie riigis ning ühiskonnas. Alates aprillist 2023 on Omniva postmargid trükitud paberile, mis omab Forest Stewardship Councili (FSC) vastutustundliku metsanduse märgist. FSC märgis tõendab, et paberi tootmiseks kasutatud puit pärineb vastutustundlikult majandatud metsadest ja selle juures on jälgitud majanduslikke, keskkonnaalaseid ja sotsiaalseid aspekte.  

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616