28.08
2023

Esita oma ettepanekud uuteks postmarkideks!

Omniva kutsub kõiki tegema ettepanekuid Eesti riigielu-, ajaloo-, kultuuri- ja muude tähtsündmuste ning teemade kajastamiseks postmarkidel. Ettepanekuid oodatakse kuni septembri lõpuni.
 
„Postmark on sümbol, millega saab jäädvustada ja muuta eriliseks olulise sündmuse tähistamise riigis ning ühiskonnas,“ ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi. „Läbi aastate on kodanikud, erialaorganisatsioonid, ettevõtted ja asutused teinud palju ettepanekuid postmarkide välja andmiseks. See entusiasm teeb rõõmu ja loodame, et ka nüüd laekub rohkelt ettepanekuid,“ lisas ta.
 
„Sel aastal tähistasime markidel näiteks Rudolf Tobiase ja Konstantin Koniku 150. ja Artur Alliksaare 100. sünniaastapäeva. Erakorraliselt ilmus postmark Soome astumise puhul NATOsse. Veel andsime välja postmargid Bernt Notke teosest „Surmatants“, lastemargi Sipsikust ja EUROPA – Rahu – inimkonna kõrgeim väärtus,“ tõi Mägi näiteid ilmunud postmarkidest.
 
Tähtpäevadest või sündmustest väärtustatakse margiga suuri juubeleid, nagu 100, 125, 150 jne. Elavatest inimestest kajastatakse markidel üldjuhul ainult presidente ja olümpiavõitjaid. Lisaks ilmuvad sarjamargi Eesti puude, lindude, kirikute, kunsti jm kohta.
Inspiratsiooni saamiseks võid tutvuda meie margivalikuga Omniva
 e-poes.
 
Kuidas esitada oma ideed?
Margiettepaneku esitamiseks tuleb täita ankeet, kus täpsustada postmargil kajastatava sündmuse või teema nimetust ning põhjendada, miks tuleks välja pakutud margiidee teoks teha. Ankeeti saab täita siin. Soovi korral saab olulise sündmuse jäädvustamiseks postmargile tellida oma kujundusega margi ka  kasutades selleks Minu Margi teenust.
 
Margiideede ettepanekuid saab esitada kuni septembri lõpuni. Kõik laekunud ettepanekud vaatab üle Omniva emissioonikomisjon ja teeb nendest valiku ning lisab järgmise aasta postmargiplaani.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616