05.10
2023

Eesti fauna margiseeria sai täiendust: uuel margil on kujutatud punahirve

Margiseeria „Eesti fauna“ uuel postmargil on kujutatud punahirve – suviti punakaspruuni, talviti hallikat kasukat kandvat ulukit, kelle isasloomi kaunistavad rohkem kui poole aastast ka suursugused sarved. 

Punahirve postmargi kujundas kunstnik Vladimir Taiger, keda tuntakse eelkõige Eesti 5-, 10-, 25-, 50-, 100- ja 500-krooniste rahatähtede kujundajana. 

Punahirve mark maksab 1,30 eurot, mis on sobiv riigisiseseks saatmiseks. Marke on trükitud kokku 30 000 trükikojas Vaba Maa.

Postmark, maksimumkaart ja esimese päeva ümbrik on müügil Omniva e-poes ja postkontorites üle Eesti. Esimese päeva tempel on kasutusel Tallinnas, Toompea postkontoris, aadressil Lossi plats 4.

Punahirved (ld k Cervus elaphus) pärinevad algselt Kesk-Euroopast, neid leidub tänapäeval paljudes maailma erinevates paikades. Eestisse jõudsid punahirved 1970. aastail inimese kaasabil Venemaalt, Lätist ja Leedust ning nad lasti vabadusse Hiiumaal ja Saaremaal. Pisut hiljem jõudsid punahirved ka iseseisvalt Lätist Lõuna-Eestisse. Tänaseks on Eestis rohkem kui 10 000 punahirve. 

Punahirved võivad põhjustada ulatuslikke metsa- ja põllukahjustusi, sest armastavad süüa puude ja põõsaste koort, võrseid, lehti ja okkaid ning rohttaimi – eriti tihti kohtab punahirvi rapsipõldudel. Samas meeldib punahirvedele jõudu katsuda ka põldudele jäetud silorullidega, mille tulemuseks on lõhutud rullikile ja silo riknemine, seega võivad punahirved põllu- ja metsaomanikele päris palju peavalu põhjustada. Ühtlasi on tegemist hinnatud jahiulukiga.

2023. aastal annab Omniva välja mitukümmend postmarki tähistamaks olulisi teemasid ja väärikaid sündmusi meie riigis ning ühiskonnas. Alates aprillist 2023 on Omniva postmargid trükitud paberile, mis omab Forest Stewardship Councili (FSC) vastutustundliku metsanduse märgist. FSC märgis tõendab, et paberi tootmiseks kasutatud puit pärineb vastutustundlikult majandatud metsadest ja selle juures on jälgitud majanduslikke, keskkonnaalaseid ja sotsiaalseid aspekte.

 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616