22.12
2020

Pühadekaartide saatmine püsib populaarsena ka jõulude ja aastavahetuse vahel

Kui üldiselt saadetakse kirju aasta-aastalt vähem, siis jõulu ja uusaasta kirjade saatmine on Eesti Posti sõnul endiselt populaarne. Hõlpsamaks kirjasaatmiseks on tänavu paigaldatud ajutised jõulukirjakastid kaubanduskeskustesse, kuid postkaardi saab lähedasele teele panna ka kontaktivabalt otse veebist.  
  
Eesti Posti erakliendi lahenduste juhi Alice Voodi sõnul saadetakse palju kaarte ka jõulude ja aastavahetuse vahel. „Olenemata sellest, kas kiri jõuab saajani enne või pärast pühi või isegi uuel aastal, on postkaardist saadud rõõm ikka sama suur,“ selgitas Vood. 
  
Voodi sõnul on jõulukirjade ja –kaartide saatmine tänasel nutiajastul üllatavalt populaarne. „Ligikaudu pool kogu aasta jooksul saadetavast kahest miljonist kirjast saadetakse detsembrikuus. Tänapäeval kasutatakse kirja ja postkaarti eelkõige emotsiooni saatmiseks, mitte informatsiooni edastamiseks,” sõnas Vood. 
 
Lisaks tavalistele postkaartidele ja markidele pakub Eesti Post oma e-poes võimalust füüsilist postkaarti saata ka otse veebist. Postkaardi saab luua oma valitud pildiga ning pärast tellimuse vormistamist prindib Eesti Post selle välja, lisab margi ning paneb ise kliendi eest teele. Voodi sõnul tõotab selline kontaktivaba postkaardi saatmine sel aastal olla populaarsem kui varem. 
 
Jõulunädalal postitatud kiirjad jõuavad saajatele jõulude ja aastavahetuse vahel.  
   
Ajutised kirjakastid jõulukirjade saatmiseks 
  
Selleks, et jõulukaartide saatmine oleks veelgi lihtsam, on Eesti Post ka sel aastal paigaldanud ajutised kirjakastid suurematesse kaubanduskeskuse, kust on mugav muude asjatoimetuste kõrvalt ka jõulutervitused teele panna. Ajutised kirjakastid leiab Tallinnas näiteks Mustika, Pirita, Mustamäe, Viimsi, Kristiine, Rocca Al Mare, Järve, Stockmanni keskustest ning Lasnamäe Centrumist ja Tallinna Kaubamajast. Viljandis on ajutine kast Uku keskuses, Tartus Kvartali ja Eedeni keskustes, Saaremaal aga Kuressaare R-kioskis. Ajutise jõulukasti tunned ära iseloomuliku raami järgi. Kõikide kirjakastide asukohad üle Eesti on leitavad Omniva kodulehe kaardil: https://www.omniva.ee/abi/kaart.  
 
Kaart kirjutatud, mark olemas – mis edasi? 
  
Selleks, et kiri jõuaks kiiresti just selle inimeseni, kellele mõeldud, tasub meeles pidada järgmist: 

  • Kirjuta ümbrikule või kaardile loetavalt õige aadress ladina tähtede ja araabia numbritega. 
  • Veendu, et kirjas on saaja õige sihtnumber. Sihtnumbri leiad sihtnumbri otsingust
  • Kui saadad kirja või kaarti välismaale, lisa kindlasti saaja riik (inglise või prantsuse keeles). 
  • Kleebi õiges vääringus postmark alati ümbriku või kaardi ülemisse paremasse nurka. Eesti-sisese lihtkirja hind on 0,90€, välismaise kirja puhul 1,90€. Ekspresskirja puhul saab 1,50€ eest nii margi kui spetsiaalse oranži ekspresskirja ümbriku. 
  • Kindlasti tasub jälgida ka kirjakasti peal toodud tühjendamisaegu – just siis alustab kasti potsatanud kiri või kaart teekonda saaja poole. Lihtkiri jõuab saajani kolmandal tööpäeval pärast kirjakasti tühjendamist, ekspresskiri aga järgmiseks tööpäevaks pärast kirjakasti tühjendamist.   

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616