21.06
2024

Esita oma ettepanekud ja ideed uuteks postmarkideks!

Omniva kutsub kõiki tegema ettepanekuid Eesti riigielu, ajaloo, kultuuri ja muude tähtsündmuste ning teemade kajastamiseks postmarkidel.
Ettepanekuid oodatakse augusti lõpuni.


 

„Eesti postmark on visiitkaart, millel on läbi aegade kujutatud Eesti kultuurile tähtsaid sümboleid, tähelepanuväärseid persoone ja tähtsündmusi. Nii saab jäädvustada ja muuta eriliseks olulise sündmuse tähistamise riigis ning ühiskonnas,“ ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi. „Igal aastal on kodanikud, erialaorganisatsioonid, ettevõtted ja asutused teinud mitmeid ettepanekuid postmarkide välja andmiseks. Selline entusiasm teeb ainult rõõmu ja loodame, et ka see kord laekub rohkelt sisukaid ettepanekuid.“

„Sel aastal tähistasime markidel näiteks Konstantin Pätsi 150. ja Ülo Vinteri 100. sünniaastapäeva, samuti ajakirja Eesti Naine, esimese elektrirongi väljumise ja raadiosaate eetrisse mineku 100. aastapäeva. Erakorraliselt ilmub juulis Kihnu-teemaline Minu Mark. Veel andsime välja lastemargi Naksitrallidest ja EUROPA margisarjast kaks veealuse loomastiku ja taimestiku marki,“ tõi Mägi näiteid tänavu ilmunud postmarkidest.

Tähtpäevadest või sündmustest väärtustatakse margiga suuri juubeleid, nagu 100, 125, 150, jne. Elavatest inimestest kajastatakse markidel üldjuhul ainult presidente ja olümpiavõitjaid. Lisaks ilmuvad sarjamargid Eesti puude, lindude, kirikute, kunsti, jm kohta. Inspiratsiooni saamiseks võib tutvuda margivalikuga Omniva e-poes.
 
Kuidas esitada oma ideed?

Margiettepaneku esitamiseks tuleb täita ankeet, kus täpsustada postmargil kajastatava sündmuse või teema nimetus ning põhjendada, miks tuleks välja pakutud margiidee teoks teha. Soovi korral saab olulise sündmuse jäädvustamiseks postmargile tellida ka oma kujundusega margi, kasutades selleks Minu Margi teenust.

Margiideede ettepanekuid saab esitada kuni augusti lõpuni. Kõik laekunud ettepanekud vaatab üle Omniva emissioonikomisjon ja teeb nendest valiku, mis seejärel lisatakse järgmise aasta postmargiplaani.

Ankeedi saab täita siin: https://shorturl.at/Cigya

 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616