07.04
2021

Eesti Post testib postivedu elektriliste kaubaratastega

Eesti Post alustas koos Eesti ettevõtte Vok Bikes’iga pilootprojekti, mille raames testitakse Tallinna vanalinnas postivedu uudsete elektriliste kaubaratastega.
 
„Esialgu kasutame elektrilisi kaubarattaid Tallinna kesklinnas saadetiste kohale viimiseks, kuid plaanime neid testida ka muudes oludes – eeskätt eramajadega piirkondades,“ ütles Omniva transpordihalduse juht Marten Seepter.
 
Seepteri hinnangul avaldub elektrilise kaubaratta efektiivsus eeskätt kanderingidel, mille kilometraaž pole suur ja kus on tihedalt peatusi, kuna rattale istumine ja sealt väljumine on kullerile mugav. Kaubarattaga on võimalik mugavalt tööd teha tiheasustusega piirkonnas, kus on kitsad olud ja autoga ligipääs raskendatud.
 
„Meie kullerite esmane tagasiside on olnud positiivne, sest rataste läbivus oli ka talvistes tingimustes hea ja parkimisega pole probleeme tekkinud,“ lisas Seepter.
 
Vok Bikesi ühe asutaja ja tegevjuhi Indrek Petjärve sõnul katsetakse sõidukeid kahe peamise kliendigrupiga - on-demand kaupade kättetoimetamine, olgu siis restoranidest või e-poodidest ning klassikaline postitarne. "Omniva kogemus ja senine tagasiside on meile nii tootearenduse kui ka klientide vajaduste mõistmisel suureks abiks," rõõmustab Petjärv koostöö üle.
 
Omniva Vok Bikes elektriliste kaubarataste pilootprojekt kestab juuni keskpaigani, mille järel tehakse kokkuvõtted ja otsus, kuidas projektiga edasi liikuda.
 
Vok Bikes on 2019. aastal Tallinna Tehnikaülikooli tudengivormeli meeskonna endiste liikmete poolt asutatud ettevõte, mille põhitegevus on kaubarataste tootmine, müük ja rattapargi haldus. Vok Bikes asutajateks on lisaks Indrek Petjärvele ka tootejuht Siim Starke ja tehnoloogiajuht Riho Koop.
 
Omniva kaubamärki kasutava kontserni põhitegevusala on posti-, logistika- ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine. Lisaks emaettevõttele AS Eesti Post kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted SIA Omniva, UAB Omniva LT, AS Maksekeskus, Post11 OÜ ja Finbite OÜ. AS Eesti Post on sada protsenti Eesti riigile kuuluv äriühing. Kontsernis töötab 2300 inimest üle Baltikumi.


 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616