16.04
2024

Uuring: inimesed eelistavad kulleritele pakiautomaate

Eestlased eelistavad paki kätte saamisel pakiautomaati, mitte kullerit, selgus värskest uuringust.

Omniva tellimusel kolmes Balti riigis läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et pakkide saamist läbi pakiautomaadi peetakse mugavamaks kui kulleriga toomist. 64% Eesti vastanutest kinnitas, et Omniva pakiautomaadid asuvad nende kodule ja igapäevastele marsruutidele lähedal ning 62% jaoks saab neist paki kätte endale sobival ajal.  Samal ajal väitis vaid 20% Eesti vastanutest, et kuller toob paki neile sobival ajal. Sarnane trend on jälgitav ka Läti ja Leedu vastustes.

Omniva innovatsiooni- ja tehnoloogiajuhi Martti Kuldma sõnul kinnitab värske uuring Omniva enda statistikat, et inimesed eelistavad aina rohkem pakiautomaate kulleritele. Ettevõtte statistika näitab, et esimese ringiga viivad kullerid kätte vaid 40% pakkidest, mis tähendab, et 60% inimeste jaoks see aeg või koht ei sobinud. “Pakiautomaati saabunud pakk jätab tellijale rohkem vabadust otsustada, millal ta sellele järele läheb. Teame ju kõik, et kuller helistab sageli ebasobival ajal ja tekitab pahatihti ühe lisakohustuse enda ootamise näol päeva juurde,” rääkis Kuldma.

Kuldma hinnangul on pakiautomaatide eelistamisel ilmselt suur roll eestlaste ja ka lätlaste ja leedulaste introvertsusel, sest mujal Euroopas kipub kulleriteenus pakiautomaatidest siiski populaarsem olema. “Ilmselt siinsed inimesed ei soovi alati nii palju suhelda ja kuna Eesti kaetus pakiautomaatidega on juba päris hea, siis kaldubki eelistus automaadi poole,” märkis Kuldma.

Pakkide saamine on Balti riikides väga sage tegevus. Eestis on viimase 12 kuu jooksul paki saanud 82, Lätis 84 ja Leedus 87% inimestest. Ise pakki saatnud on 40% eestlastest, 31% lätlastest ja 38% leedulastest.

Omniva kaubamärgist on teadlikud 100% küsitletutest kõigis kolmes Balti riigis. Eestis on 98% Omniva teenuseid viimase 12 kuu jooksul ka kasutanud ning 50% on teinud seda regulaarselt. 67% Eesti küsitletute hinnangul on Omniva teenuseid lihtne kasutada. Rahulolu Omnivaga on eriti kõrge Lätis, kus lausa 70% Omniva teenuste kasutajatest on valmis seda ka teistele soovitama. “Oleme Lätis tõesti väga hea mainega. Näiteks on Omniva nimi läinud seal käibesse pakiteenuse üldnimetajana, räägitaksegi omavahel nii, et lähen Smartposti omnivasse,” ütles Kuldma.

Uuringu viis Omniva tellimusel tänavu veebruaris Eestis, Lätis ja Leedus läbi meediafirma Havas. Igas riigis küsitleti tuhandet 18-74-aastast inimest, kes olid viimase 12 kuu jooksul saanud või saatnud pakki.

Omniva (AS Eesti Post) on Eesti riigile kuuluv äriühing, mille põhitegevusala on logistika- (paki- ja postiteenuste) ning digi- ja rahvusvahelise transiiditeenuste osutamine. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse pakkumine vastavalt Läti ja Leedu turul. UAB Omniva LT Sorting on asutatud uue logistikakeskuse rajamiseks Kaunasesse. OÜ Picapac põhitegevus on pakiautomaatide tehnoloogiliste lahenduste arendamine ning personaalse pakiautomaadi teenuse osutamine. OÜ Finbite põhitegevus on infoäri teenuste osutamine (e-arved).  
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616