11.04
2024

Kiire teavitus võib aidata pakiautomaadist saadetud raha tuvastada

Omniva suurendab oma logistikeskuses pakkide kontrolli, et tuvastada võimalikud rahasaadetised, mis on nende saatjatelt välja petetud. Samuti kutsume kõiki inimesi, eeskätt petturite survel pakiautomaadist oma raha teele pannud inimesi ja nende lähedasi teavitama Omniva klienditeenindust esimesel võimalusel, helistades 661 6616 ja paludes oma pakk peatada.

“Viimastel nädalatel on hüppeliselt kasvanud pettused, kus ennast politsei või muu ametiasutuse töötajana esitlev inimene survestab inimesi telefoni teel erinevatel põhjustel pakiautomaadist raha saatma või seda sinna hoiule jätma. Üheks kuritegeliku skeemi lüliks on kahjuks ka meie pakiautomaadid, mistõttu anname endast parima, et inimesi teavitada, rahasaadetiste valedesse kätesse jõudmist takistada ja õigel ajal sekkuda,” ütles Omniva Baltikumi logistika ja kullervõrgu juht Kristi Unt. Seetõttu rakendab logistikaettevõte oma sorteerimiskeskuses ka senisest tihedamat pakikontrolli.

“Petuskeemid erinevad mõningal määral, kuid üldiselt veendakse kõikidel juhtudel sularaha pangaautomaadist välja võtma ja pakiautomaadist teele panema.” Undi sõnul jäetakse raha ka tihti pakiautomaati hoiule, kust kurjategijad selle esimesel võimalusel ära toovad, mistõttu on ülioluline, et inimene ise või tema lähedane, pereliige, sõber - keegi, kes teab, et raha on pakiautomaati pandud, võtaks ühendust Omniva klienditeenindusega! “Oleme tihedas kontaktis politseiga ja koos on suurem võimalus nii raha tagasi saada kui ka kurjategijad tabada.”

Lisaks paneb Omniva logistika ja kullervõrgu juht inimestele südamele rääkida oma eakamate pereliikmete ja sugulastega, et nad oleksid sellistest petuskeemidest teadlikud ja ei alluks kurjategijate provokatsioonidele.

“Meil on olnud õnnelikke juhtumeid, kus inimeste kiire reageerimine ja ka meie töötajate tähelepanelikkus ning nobe tegutsemine on suutnud petuskeemi ohvriks langenud inimese raha kätte saada ja talle tagastada,” ütles Unt.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616