04.11
2022

Raamatukogudest saab tellida raamatuid Omniva pakiautomaati

Omniva alustas koostööd Eesti Rahvusraamatukoguga ja toimetab alates septembrist laenutusplatvormi Minu Raamatukogu (MIRKO) kaudu laenutatud raamatud pakiautomaatidesse üle Eesti. 
 
MIRKO on enam kui miljoni raamatuga uus laenutusplatvorm, mille vahendusel saab soovitud raamatu tellida Omniva 309 pakiautomaati üle Eesti. Tasuda tuleb vaid transporditeenuse eest. 
 
„Lugemishuvilisi ei piira enam vahemaad ja kilomeetrid, sest Omniva postikullerid toovad raamatukogudest soovitud raamatud lähimasse pakiautomaati. Selline lahendus sobib hästi näiteks väga populaarsete ja valdkondlikult eriliste raamatute tellimiseks või hoopis koolitööks vajaliku teatmeteose saamiseks, mida koduraamatukogus ei pruugi olla,“ ütles Omniva äri- ja müügiüksuse juht Kristo Kõivumägi. „Omniva pakiautomaadid paiknevad üle Eesti, sealhulgas ka paljudes väiksemates asulates ja seetõttu saame tuua raamatud igasse Eestimaa piirkonda.“
 
„Esimesed tellijad on Omniva kaudu saanud raamatuid raamatukogudest üle Eesti, näiteks Elva lugeja sai raamatu Saaremaalt, Põlva lugemishuviliseni jõudis raamat Jõhvist või Otepääl lugeja sai huvitava raamatu hoopis Haapsalu raamatukogust,“ lisas Kõivumägi.
 
Korraga saab laenutada kuni viis raamatut. Kui need asuvad erinevates raamatukogudes, vormistatakse mitu tellimust. Raamatud jõuavad tellijani 2-4 päevaga. Raamatud saad tellida pakiautomaati (6 eurot) ja tasu sisaldab ka raamatute tagastamist. Kodulähedase Omniva pakiautomaadi leiad siit https://www.omniva.ee/abi/kaart
 
Saabunud raamatutest teavitatakse tellijat sõnumiga. Lugemiseks on aega 21 päeva, laenutust on võimalik pikendada kaks korda. Raamatud tuleb tagastada õigeaegselt, samas pakendis ja samal viisil kui telliti. Tagastussedel on lisatud tellimusele, vajadusel saab selle ka uuesti välja printida. 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616