18.05
2022

Petturid on taas aktiveerunud

Hetkel on meil infot vähemalt kahe laialt leviva erineva sisuga petukirja kohta, millega õngitsetakse raha ja andmeid. Ühes kirjas palutakse tasuda 2,1 eurot ja teises küsitakse 1,75 eurot paki kohale toimetamise eest. 
Omniva pole nende kirjadega seotud ja kutsub jätkuvalt kliente üles tähelepanelikkusele ning palub kirjadele mitte reageerida.
 
Omniva palub hoolega jälgida, milliselt meiliaadressilt teade või mobiilisõnum saabub. Igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda tollitasu või kohaletoimetamise tasu teadmata/tundmatu paki eest, tuleb suhtuda skeptiliselt. Vähimagi kahtluse korral saab kontrollida saadetud info autentsust Omniva infotelefonil 661 6616.
 
Millele tasub tähelepanu pöörata?

Vaata, milliselt aadressilt antud teade saabub. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on "omniva.ee" ning õiged kirjad saabuvad meiliaadressilt lõpuga @omniva.ee. Tihti libateadetes kasutatud ettevõtte logo, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma. Samuti kasutatakse näiliselt korrektseks maskeeritud linke.   
Igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda makse, tuleb suhtuda skeptiliselt. Juhul, kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures.

Omniva ei küsi kunagi pangakaardi andmeid ja oodatava paki eest saab maksta ainult pakiautomaadis või otse kullerile.

Petuskeemide osas tasub tähelepanelik olla ka teiste kullerfirmade klientidel. On tõenäoline, et analoogne petuskeem on liikumas ka teiste kullerfirmade kohta, kus samuti palutakse paki kohale jõudmiseks makse sooritada. 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616