Omniva annab Bostoni filateelianäituse puhul välja erimargi ja messikaardi
Omniva toob 23. mail Bostoni 2026 maailma postmarginäituse puhul müügile väikese tiraažiga erimargi ja messikaardi. Väljaande kujundasid Birgit Pajust ja Boston 2026 International Post Office.
Boston 2026 maailma postmarginäitus toimub 23.–30. maini ning tegemist on 12. rahvusvahelise filateelianäitusega, mida Ameerika Ühendriikides korraldatakse. Näitusel on eri kategooriates üles seatud üle 3500 esitlusraami ning sündmus kuulub USA 250. aastapäeva tähistamise programmi.
„Bostoni maailmanäitus on üks selle aasta olulisemaid rahvusvahelisi filateeliasündmusi. Sellised näitused annavad võimaluse tutvustada lisaks postmarkidele ka riikide disaini, postiajalugu ja kultuurilugu,“ ütles Omniva postiteenuste juht Katri Laanela.
Laanela sõnul näitavad sellised maailmanäitused hästi, kui rahvusvaheline on filateelia ka täna. Need toovad kokku kogujaid, disainereid ja postiorganisatsioone üle maailma ning annavad võimaluse jagada eri riikide postikultuuri ja disaini.
„Filateelia aitab hoida elus nii kultuuri, ajalugu kui ka disaini. Sellised maailmanäitused annavad hea võimaluse näidata, kuidas eri riigid oma lugusid postmarkide kaudu jutustavad,“ lisas Laanela.
Messimargi hind on 3,90 € ja see sobib rahvusvaheliseks saatmiseks. Margi tiraaž on 2000. Messikaardi hind on 5 €. Postmark ja messikaart on müügil ainult Omniva e-poes.


