Kirja saatmine

MILLISEID KIRJU SAAB SAATA?
 
  • Kiri ja Ekspresskiri – sobilik pabersaadetiste, kutsete, postkaartide, dokumentide saatmiseks, esemeid saata pole võimalik. Kaal kuni 250 g, max 40 lk. Lihtkirja teekonda ei ole võimalik jälgida. Ekspresskirja tähiseks on oranž ümbrik, millele on trükitud Plussmark (ümbrikule eraldi marki kleepima ei pea). Ekspresskirja teekond on jälgitav.
  • Maksikiri ja Ekspress maksikiri – sobilik mahukamate pabersaadetiste ja pisiesemete saatmiseks, nagu fotod, õppematerjalid ja pisemad kingitused. Kaal kuni 2000 g, max 160 lk.
  • Kiri tähitud – erineb tavalisest kirjast selle poolest, et kirja teekonda saab jälgida ja kirja anname saajale isiklikult allkirja vastu üle. Tähitud kirja sisu saab ka kindlustada.
  • Maksikiri tähitud – erineb maksikirjast selle poolest, et anname kirja saajale isiklikult allkirja vastu üle. Saadetise teekonda saab jälgida ja kirja sisu kindlustada. Saad lisada ka lunamakse ehk kirja saaja maksab toote eest kirjakandjale või väljastusteate lisateenuse, mille korral anname Sulle teada, kui kiri on saajale üle antud.
 

Millal jõuab kiri kohale?
Kiri ehk lihtkirjana edastatav margistatud standard- ja maksikiri jõuab saaja postkasti 3 tööpäeva jooksul, juhul kui kiri postitati kirjakasti või postiasutuse kaudu enne hilisemat tühjendusaega.
Ekspresskiri standard- ja maksikiri) jõuab saaja postkasti järgneval päeval (v.a. laupäev ja pühapäev), juhul kui ekspresskiri postitati kirjakasti või postiasutuse kaudu enne hilisemat tühjendusaega.
Tähitud kirja anname saajale üle 3 tööpäeva jooksul ning kui kirja üle anda ei õnnestu, jätame saajale teate ja ta saab kirja 15 kalendripäeva jooksul kätte postkontorist.
  Kiri Ekspresskiri Kiri tähitud Maksikiri Ekspress maksikiri Maksikiri tähitud
Hind 1,30 € 2,30 € 6,00 € 2,30–5,95 €
(vastavalt kaalule)
3,25–6,90 €
(vastavalt kaalule)
6,30–8,70 €
(vastavalt kaalule)
Esemete saatmine      
Saadetise jälgimine    
Lunamaks        
Väljastusteade        
Väljastamine isiklikult        
Kindlustamine        
   

LUBATUD Mõõtmed
Kiri (k.a tähitud)
Min mõõtmed: 90 x 140 mm
Max mõõtmed: 229 x 324 x 5 mm

Maksikiri (k.a tähitud)
Min mõõtmed: 90 x 140 mm või rulli keeratuna pikkuse ja kahekordse läbimõõdu summa 170 mm ja pikim mõõt 100 mm
Max mõõtmed: 230 x 330 x 20 mm

Kuidas kirja saata?
Kirja saad teele panna postkontoris või kirjakasti postitades. Maksikirja ja tähitud kirja saad teele panna postkontorist.
Ekspresskirja saad teele panna postkontorist või kirjakasti postitades. Ekspress maksikirja saad teele panna postkontorist.

Tuletame meelde, et ekspresskirjade ümbrikutele, mis on ostetud kliendi poolt enne 10.05.2023, tuleb juurde kleepida vastavas vääringus postmarke, et neid ka edaspidi kasutada saaks ning et olla kindel, et need kandest tagasi ei saabuks.

Sind võib huvitada

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616