Omniva uudised

07.02
2023

Omniva ja maailma üks juhtivaid rahvusvahelise e-kaubanduse ettevõtteid Asendia sõlmisid partnerlusleppe

Omniva ja Asendia, Prantsuse ja Šveitsi riiklike postiasutuste La Poste ning Swiss Post ühisettevõte sõlmisid strateegilise partnerluse kokkuleppe, mis aitab e-jaemüüjatel laiendada müüki väljakujunenud ja ka tekkivatel turgudel.  
 
Omniva saab läbi Asendia partnerluse pakkuda ligipääsu ülemaailmsetele veebikaubamajadele ja nende väga laiale kaubavalikule. Selle koostöö otsene kasu tarbijatele on lühenenud ooteajad – kaubad jõuavad Baltikumi inimesteni kiiremini ja mugavamalt. Kahe ettevõtte vahel alanud partnerlus tähendab, et Omniva toimetab kohale ja vastutab mitte ainult kolme Balti riigi, vaid laiemalt 20 riigi tellijate saadetiste eest. Tänu oma laiale võrgustikule, logistilisele võimekusele, tugevatele piirkondlikele suhetele ning pikaajalisele e-kaubanduse kogemusele ühendab Omniva Asendia mitte ainult Baltikumi, Soome ja Ida-Euroopaga, vaid ka Kesk-Aasia ja Kaukaasia piirkonnaga.
 
„See koostöö on tugev usalduse märk Omniva brändi ja meie rahvusvaheliste lahenduste vastu. Omniva ja Asendia koostöö on suurepärane võimalus, kuna meil mõlemal on soov pakkuda erakordset teenust B2C turule ning näeme selgelt, milliseid võimalusi pakub see osa maailmast e-müüjatele välismaal. Ühendades jõud suudame katta kõige kiiremini kasvavaid ja ka arenevaid turge ning pakkuda klientidele sujuvat teenust,“ ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi.
 
Partnerlust kommenteerides ütles Asendia tegevjuht Marc Pontet: „Meie partnerlus Omnivaga näitab meie pühendumust klientidele ja valmisolekut jätkata lahenduste arendamist kõigis maailma paigus, kus veebis ostlemine kasvab.“
 
Turupotentsiaali kontekstis võimaldab see partnerlus Asendial pakkuda e-jaemüüjatele juurdepääsu maailmaturule, kus on 294 miljonit potentsiaalset e-ostlejat 30 riigist. Statistika digitaalturgude väljavaate hinnangute kohaselt peaks e-kaubanduse tulud Kesk-Aasia ja Kaukaasia piirkonna üheksas riigis lähiaastatel suurenema, jõudes 2025. aastaks 15 miljardi USA dollarini. See muudab need riigid atraktiivseks sihtkohaks piiriüleste jaemüüjate ja kauplemiskohtade jaoks. Asendia võimaldab 17 riigis asuvatel e-müüjatel sellele lahendusele juurde pääseda, kuna neil olulistel turgudel on neljal mandril tegevus- ja müügipositsioon.
Mõlemal ettevõttel on soov ja valmisolek käivitada teenused selle partnerluse raames nii kiiresti kui võimalik ning see juhtub plaanide kohaselt 2023. aasta teises kvartalis. 
Omniva (AS Eesti Post) on Eesti riigiettevõte, mille põhitegevus on logistikateenuste (paki- ja postiteenus), digitaalsete teenuste ja rahvusvahelise transiitkaubanduse teenuste pakkumine. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaatide ja kullerteenuste osutamine Läti ja Leedu turgudel. OÜ Finbite’i põhitegevusala on infoäriteenused (e-arved). Kontsernis töötab 2329 töötajat üle Baltikumi. www.omniva.ee
 
Asendia on üks maailma juhtivaid ülemaailmse e-kaubanduse ja rahvusvaheliste postiteenuste ettevõtteid, toimetades pakke, saadetisi ja dokumente rohkem kui 200 sihtkohta üle maailma. Asendia Group ühendab asutajaettevõtete La Poste’i ja Swiss Poste’i kogemuse ja teadmised ning toob kokku ülemaailmse ja kohaliku parima oskusteabe. Ettevõte annab tööd enam kui 1500 inimesele Euroopas, Ühendkuningriigis, Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas ning USAs. www.asendia.com.Kontakt: Domenico Pereira, Asendia Management SAS, [email protected]
 
Lisatud foto: Omniva juhatuse esimees Mart Mägi ja Asendia tegevjuht Marc Pontet.
 
 
 

Tagasi
PRESSIKONTAKT
 

E-post: [email protected]

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616