E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
10.09
2021

Täna ilmub kärbi postmark

10. septembril ilmub kärbi postmark. Värske fauna ja floora teema postmark maksab 0,90€ ning sobib ideaalselt kaunistama siseriiklikke kirju ja postkaarte.
 
Kärbi postmargi on kujundanud kunstnik Indrek Ilves ning see trükiti trükikojas Vaba Maa. Eesti fauna – kärp margi trükiarv on 35 000 tükki ning selle nominaal on 0,90€ ehk siseriikliku lihtkirja tariif.
 
Lisaks postmargile ilmub traditsiooniliselt ka esimese päeva ümbrik (FDC) ja infokaart, mis on kõik müügil Omniva e-poes. Lisaks neile on huvilistel võimalik soetada ka maksimumkaart ehk postkaart, millele on vajalik postmark juba peale trükitud. Maksimumkaardi hind e-poes on 1,86€. Kärbi margi esimese päeva tempel on kasutusel Toompea postkontoris.

Margiseeria seekordsel margil on hästi varjatud eluviisiga pisikiskja kärp (Mustela erminea), kes on kärplaste sugukonna ja kärbi perekonna iseloomulik esindaja. Ta pikk vilajas keha ja lühikesed jalad võimaldavad tal ligi pääseda näriliste urgudesse. Tippkiskjana moodustavad närilised tema põhilise toidu. Seetõttu oli kärp varem soovitud asukas taludes.
 
Kärbi suvekarv on seljapoolt kakaopruun, läheb küljel järsult üle valgeks kõhupooleks. Pintseljas saba ots on, erinevalt väiksemast nirgist, poole pealt must. Nirgi saba on lühike, harva selle otsal üksikute mustade karvadega. Talvel vahetab kärp oma pruuni kasuka lumivalge vastu, kusjuures sabapintsel jääb mustaks.
 
Kärp kaalub 150 – 250 grammi, isaloomad on suuremad kui emaloomad. Pojad (enamasti 3- 7) sünnivad aprillis-mais.
 
Kärp on levinud Euraasia ja Põhja-Ameerika põhjaosas. Teda peetakse senini mitte ohustatuks liigiks.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616