E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
20
08
2021

Taasiseseisvumise 30. juubeliks valmis rahvusvärvides pakiautomaadikunst

Tallinnas Pallasti tänaval olevat pakiautomaati hakkas Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul kaunistama rahvusvärvides kunst. Töö autoriteks on kunstnikud Emilia Ritsmann ehk MintyShrimp ja Darius ning tegu on kolmanda pakiautomaadiga projektis „Toome kunsti tänavale“.
 
Emilia Ritsmann on 19-aastane Eesti kunstnik Tallinnast, kes tegutseb pseudonüümi MintyShrimp nime all. „Otsustasin kujutada sinisele taustale Peipsi järves leiduvaid kalu ja valgele Eestis pesitsevaid loomi: hunt, ilves, mäger, põder, nugis. Juba ammu olen mõelnud seostada mõnda kunstiteost sini-must-valge motiivi ja Eesti loomadega ning läbi Omniva saingi oma idee ellu viia,“ ütles Ritsmann. „Loodan, et kunstiteos pakiautomaadil teeb paki kättesaamise veelgi põnevamaks ja pakub möödakäijatele silmarõõmu.“
 
Ühtlasi tänas kunstnik oma partnerit ja kunstnikku Dariust (Instagram: @darius.cloud), kes pakiautomaadikunsti loomisel abiks ja toeks oli.
 
Kunsti-pakiautomaadi avamisel osalesid teose autorid, Omniva juhatuse esimees Mart Mägi ning Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. "Omnival on Eestis kõige rohkem pakiautomaate, need asuvad käidavates ja hea nähtavusega kohtades ja on seega ideaalseks lõuendiks kunstnikele,“ ütles Mart Mägi . „Projektiga "Omniva toob kunsti tänavale" tahame rikastada Eesti tänavapilti ja tuua inimeste igapäevaellu värvi ja rõõmu.“
 
Omniva plaanib kodumaise kunstiga katta veel mitmed pakiautomaadid üle Eesti. Kusjuures iga pakiautomaadi kunstiteose loob erinev kunstnik. Esimene pakiautomaat sai kunstiga kaetud Pärnus ning teine Kalamajas, Pallasti automaat oli kunstipakiautomaatide seerias kolmas.
 
Kunstnike leidmiseks kutsus ettevõtte sotsiaalmeedias inimesi üles andma kunstnikke, kelle loomingut nad linnapildis näha tahaksid. Oodatud olid nii maali- kui ka tänavakunstnikud, graafilised disainerid ja teised visuaalselt loomingulised inimesed. Üleskutse kogus eriti aktiivselt tagasiside ning üles anti ligi 350 kunstnikku.

​Kui mõni kunstnik soovib veel enda huvi üles näidata, palub Omniva endast märku anda aadressile turundus@omniva.ee. Kiri peaks sisaldama lühikest kirjeldust kunstniku kohta, portfoolio linki (ei pea olema just tänavakunst) ja ka infot, et millises Eesti piirkonnas sooviks ta pakiautomaadile kunsti luua.

Omnival on Eestis suurim pakiautomaatide võrgustik, kus hetkeseisuga on 268 pakiautomaati ning aasta lõpuks kasvab pakiautomaadivõrgustik veelgi.
 
Vaata pilte ja videot pakiautomaadikunsti valmimisest ja avamisest siit (foto- ja videograaf Siim Seglinš): 

Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš


Kunstipakiautomaadi avamine (vasakult Mart Mägi, MintyShrimp, Darius.Cloud, Vladimir Svet). Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš


Autor: Siim Seglinš

 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616