E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
25
01
2020

Roti aasta sai oma postmargi

25. jaanuaril ilmub Roti aasta postmark, mis tähistab alanud roti aastat. Mark kuulub Hiina uue aasta postmarkide sarja ning seda saab kasutada üle maailma standardkirja saatmiseks. Koos margiga ilmub ka esimese päeva ümbrik ning Tallinna Finest postkontoris on kasutusel esimese päeva tempel.
 
Postmargi nominaaliks on 1,50€, mis vastab üle maailma standardkirja tariifile ning margi trükiarvuks on 25 000. Postmargi autoriks on Triin Heimann ning see trükiti trükikojas Vaba Maa. Roti aasta postmarki ning esimese päeva ümbrikut saab osta Omniva e-poest. Lisaks on postmark müügil ka postkontorites. 

Alates 2011. aastast ilmub Hiina uuele aastale pühendatud postmarkide sari. Käesolev on sarja kümnes  mark mis on pühendatud 25.jaanuaril algavale roti aastale. Hiina astroloogias on kaksteist loomamärki ja rott on neist esimene. Ühe legendi kohaselt korraldas müstiline Nefriitkeiser 12 looma vahel võidujooksu Taevaliku Mere ühest otsast teise. Härg liikus kindlalt esimesena finiši poole aga härja seljas ratsutanud kaval rott hüppas enne finišijoont härja seljast maha ning võitis võistluse. Hiina kultuuris sümboliseerib rott intelligentsust, rikkust, ja tugevat elujõudu.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616