E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
14
12
2020

Postkontorist väljastatakse nüüd pakiautomaadi pakke lihtsustatud korras

Rekordilised pakimahud võivad hetkel populaarsemates pakiautomaatides tekitada tavapärasest pikemaid ooteaegu.

Mõningatel juhtudel, kui pakijärjekord on mõne automaadi puhul erakordselt suur, siis suunatakse ka osa sinna väljastamisse minevaid pakke lähedalasuvasse postkontorisse. Alates 12. detsembrist väljastatakse postkontorisse suunatud pakiautomaadi pakke lihtsustatud korras. Kui varem küsiti isikut tõendavat dokumenti, kolmanda isiku puhul ka volitust, siis nüüd piisab vaid SMS-teavituse või pakikoodi ettenäitamisest.
 
"Muudatusega soovisime muuta ka postkontorist paki väljastamise kiiremaks ning ühtlustada kliendikogemust pakiautomaadi teenusega," selgitas Omniva Eesti pakiäri juht Kristi Unt. „Pakiautomaadi pakke suuname postkontorisse väga väikses mahus - alla 1% pakiautomaadipakkidest - ja ainult juhtudel, kui see võimaldab paki kliendini kiiremini toimetada ning kliendile see lahendus sobib,“ kinnitas Unt. 
 
Juhul kui kliendi pakiautomaadipakk ülekoormuse tõttu postkontorisse suunatakse, saab klient päev enne selle postkontorisse jõudmist SMSi ning soovi korral klienditeenindusega ühendust võtta ning paki tasuta tagasi pakiautomaati suunata. „Siin tulebki kliendil valida, kas leppida pikema ooteajaga pakiautomaadiga või saada pakk kiiremini kätte postkontorist,“ selgitas Unt.
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616