E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
28.12
2021

Omnivale möödusid jõulud erakordselt hästi

Omniva läks selle aasta jõuludele vastu ambitsioonika lubadusega viia kohale kõik pakid 23. detsembriks. Lubadus sai täidetud tänu läbi aegade kiiremale ja kvaliteetsemale tarnele.
 
Omniva juhatuse liikme Kristi Undi hinnangul eristus Omniva konkurentidest kiire tarnega kogu jõulude eelse perioodi, kuid eriti paistis see silma vahetult enne pühi. „Kui e-poe tellimuse puhul suutis kaupmees 22. detsembri õhtuks meile saadetised üle anda, siis 23. detsembril olid need kenasti klientideni toimetatud,” rääkis Unt. Aastalõpu e-ostlemise kõrghooaeg algas Omniva jaoks novembri alguses e-smaspäevaga, jätkus Musta Reede ja küberesmaspäevaga. Novembri algusest kuni 23.detsembrini toimetas Omniva kohale rohkem kui 1,5 miljonit pakki.
 
Undi sõnul aitas õnnestumisele kaasa ka põhjalik ettevalmistus, varasemad kogemused ning klientide koostöövalmidus. „Suur-suur aitäh läheb kõigile meie klientidele, kes reageerisid kiiresti ja tulid oma pakiautomaadi pakkidele ruttu järele. See võimaldas meil veel samal päeval järgmiste klientide pakid pakiautomaati toimetada. Tuntavat kasu andis novembrist kasutusele võetud nutikas lahendus, mis võimaldab meil ühte kappi ladustada ühe saaja mitu pakki ning seeläbi kasutada pakiautomaate efektiivsemalt ning ka klientidele mugavamat teenust pakkuda - ühe uksekoodi sisestamisega saab kõik asjad aetud,“ selgitas Unt. Kui keskmiselt on samale saajale ladustatud 2-3 pakki, siis rekord löödi Tartu Tasku keskuse pakiautomaadis, kus saajat oli ootamas ühes lahtris 23 pakki.
 
Suurima pakimahuga nädalatel oli enamikesse pakiautomaatidesse teel rohkem pakke, kui sinna korraga ära mahub. „Kuna kõik tööprotsessid toimisid kenasti ja olime suurteks mahtudeks valmis, siis on tulemuseks läbi aegade kõrgeima kvaliteediga jõulud.  Järgmiseks päevaks viis Omniva detsembris kohale 90% pakkidest, eelmisel aastal oli see number 75%,“ märkis Unt. 
 
Klientide aktiivsust ja koostöövalmidust näitab hästi see, et 75% pakkidest võeti välja ööpäeva jooksul peale pakiautomaati ladustamist. Tavapäraselt võetakse esimese päeva jooksul välja 68% pakkidest.
Kõige populaarsemad olid Kuressaare Maxima XX, Pärnu Kaubamajaka ja Tallinna Kristiine Keskuse pakiautomaadid. Lisaks suurematele linnadele paistsid sel korral suurema aktiivsusega silma näiteks Paide, Viljandi ja Valga.
 
„Jõulude erakordselt hästi õnnestumine on kogu Omniva ühine töövõit. Olen tänulik igale töötajale, kes aitas saadetistel jõuda saajani õigeaegselt ja tuua sellega palju jõulurõõmu tuhandetele inimestele,“ hindab Unt kõrgelt iga kolleegi panust.
 
Jõulukaartide saatmine on ikka populaarne
 
Selle aasta jõulud tõestasid ka, et Eesti inimesed armastavad ikka saata postkaarte, seda eriti jõulude ajal. „Detsembrikuus saadetakse ligi veerand aastasest kirja/postkaardi kogusest. Posti sorteerijatele olid tavapäraselt kõige intensiivsemad tööpäevad just vahetult enne jõule, näiteks 21. detsembril sorteeriti 105 000 kirja, mis 22. detsembril läksid postikulleritega kandesse. See aasta paistis silma, et telliti varasemast rohkem oma disainiga postmarke ja kujundati ise postkaarte Omniva e-poes. Inimesed eelistavad postkaarte ja postmarke osta peamiselt veel postkontoritest, kuid aina enam on neid kliente, kes on leidnud mugava võimaluse soetada margid ja kaardid Omniva e-poest ning tellinud need kas oma postkasti või lähimasse pakiautomaati,“ lisas Unt. 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616