E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
24
09
2020

Omniva valmistub jõuluhooajaks kiirema tarne ja laieneva pakivõrguga

Omniva operatsioonide juht Kristi Unt selgitab, mida teeb ettevõte sel hooajal teisiti, et toime tulla üha kasvavate pakimahtudega. Ettevõtte viimase nädala pakimahud näitavad, et kõrghooaeg on juba alanud.
 
Lisaks planeeritud renditööjõule ja täiendavatele tööampsajatele korraldab Omniva jõuluhooajaks ümber ka tavapärase pakitarne, et paremini vastata üha kasvavatele mahtudele. „Kuna suurte pakimahtude aeg on juba käes, siis alustasime möödunud nädalast ka pühapäevase tarnega ning automaatide täitmise ja tühjendamisega. Ehk nüüdsest kuni aasta lõpuni liigutame pakke seitsmel päeval nädalas ja sisuliselt 24 tundi ööpäevas,“ ütles Unt. „Samuti suurendame jõuluhooajaks samapäevatarnete osakaalu. Nii jõuame kokkuvõttes rohkem pakke klientideni viia.“
 
Pakisaatmise kõrghooaja lähenedes viiakse tippvormi ka riigi suurim pakiautomaadivõrgustik. „Viime kogu oma pakiautomaadivõrgu oktoobrikuuks uuema ja parema tarkvara peale, varustame kullerid kiiremate käsiseadmetega ning laiendame populaarsemaid pakiautomaate,“ selgitas Unt. „Kusjuures suur osa laienevatest automaatidest paiknevad just väiksemates linnades ja asulates, kus pakiliiklus on käesoleval aastal eriti kiiresti kasvanud.“ Undi sõnul saavad lisakappe juurde koguni 24 Omniva pakiautomaati.
 
Peale selle võib ka tuleval pakihooajal taas linnapildis näha nii ajutisi kui ka mobiilseid pakipunkte, mis populaarsetes asukohtades ja piirkondades klientidele pakke väljastavad. „Möödunud aastad on näidanud, et olenemata pidevatest laiendustest jäävad mõned pakiautomaadid jõulude eel endiselt kitsaks. Sellistes olukordades olemegi loonud pop-up pakipunkte, kust klient saab oma saadetise kätte sama mugavalt, kiirelt ja turvaliselt nagu pakiautomaadist,“ selgitas Unt. „Sellised kiiresti rakendatavad ning paindlikud lahendused aitavad meil klientideni toimetada kuni poolteist tuhat lisapakki päevas.“
 
Möödunud aasta jõulud tõid taaskord pakimahurekordeid, kuid Undi sõnul möödus mullune pakisaatmise kõrgperiood tänu põhjalikule planeerimisele probleemideta. Kokku toimetas Omniva detsembrikuus klientideni üle 1,5 miljoni paki. Pakkide saamise populaarseimaks päevaks osutus 18. detsember, mil pakid jõudsid ligi 90 000 inimeseni.
 
Pakkide hulk kasvab Omniva sõnul iga aastaga ligikaudu 20%. Trendid näitavad, et sarnane kasvutempo jätkub ka lähiaastatel.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616