E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
10.03
2022

Omniva transpordib Ukraina heaks kogutud Eesti Punase Risti abi

Omniva transpordib Eesti Punase Risti kaudu Ukraina heaks kogutava humanitaarabi. Esimene osa abist läks täna Omniva logistikakeskusest Ukraina suunas teele. 
 
„Sõda Ukrainas puudutab meid kõiki. Eesti inimesed, ettevõtted ja organisatsioonid on näidanud üles väga suurt toetust ja abi on kogunenud Eesti Punasele Ristile väga palju. Aitame Ukrainat sel erakordselt raskel tunnil ja teeme omalt poolt kõik, et abisaadetised jõuaksid turvaliselt kohale ja abivajajateni,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt. 
 
Alustuseks on plaanis teele saata kümme veoautot abiga ning ollakse valmis ka järgmisteks sõitudeks. Omniva logistikakeskuses Rukki teel kaasati koostööprojekti ligi 40 töötajat ja vabatahtlikku. Nad on aidanud kogutud suure hulga annetused sorteerida, kokku pakkida, pakendada, aluseid kleepida ja transpordiks sobivalt alustele laadida jne. Kokku on selleks kuulunud hinnanguliselt 300 töötundi. „Kogu ettevõtmist saatis meie töötajate ja vabatahtlike ühtne meel ning suur panustamissoov, kus kella ei vaadatud ning eesmärk oli, et kõik saadetised saaks võimalikult kiirelt ja korralikult pakitud ning autodele laaditud,“ lisas Kristi Unt.
 
Omnival on pikaaegne logistikaveo kogemus väljapoole Eestit sh Ukraina suunal. Kogutud abi viiakse heategevuslikus korras Debreceni laokompleksi Ungaris, kust see jõuab Punase Risti vahendusel Ukrainasse.
 
Lisaks Ukraina heaks kogutud abi heategevusliku transpordi korraldamisele on Omnvia ühinenud rahvusvaheliste sanktsioonidega seoses Venemaa sõjalise rünnakuga Ukrainasse. Ettevõte on peatanud Western Unioni maksed Venemaale ja Valgevenesse ning lõpetanud Venemaal välja antava perioodika kande Eestisse.
 
Lähiajal annab Omniva välja ka sümbolväärtusega postmargi „Au Ukrainale“. Postmargil kujutatakse rahu sõnumit sümboliseerivat rahutuvi Ukraina lipuvärvide taustal. Postmargil on ukraina keeles „Слава Україні!“, mis tähendab „Au Ukrainale!“ ning lisaks eesti keeles „Eesti toetab Ukrainat“.
 
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616