E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
13
11
2020

Ominva kõikides pakiautomaatides saab klient nüüd ise pakisildi kleepida

Alates tänasest prindivad kõik Omniva pakiautomaadid nii Minu Omniva iseteeninduses kui ka kohapeal vormistatud pakkidele automaatselt pakisildi, mille klient saab pakile kleepida. Tänu sellele saab paki saatja veelkord veenduda pakisildi andmete korrektsuses.
 
Tänu uuele protsessile kulub pakikulleril edaspidi vähem aega pakiautomaadi tühjendamisele ja automaat on vähem aega teenindamise ajal hõivatud. Ühtlasi võimaldab muudatus kulleril selle arvelt rohkem pakke kohale toimetada.
 
Mis juhtub kui pakiautomaadis on pakisildi paber otsa saanud?
 
Kui automaadist on kleepsupaber otsa saanud, saab paki ka ilma kleebiseta pakiautomaati panna. Sel juhul kleebib pakisildi pakile Omniva kuller, kes automaadi ka uue paberiga täidab.
 
Kliendi poolt tagastatavatele pakkidele pakiautomaat aadresskaarti ei prindi, selle lisab kuller ise pakiautomaadi tühjendamise ajal.
 
Sellegipoolest tasub endiselt pakile ka käsitsi peale kirjutada saaja ja saatja telefoninumber ning pakikood. Sel juhul ei jää pakk andmeteta kui kleeps peaks pakilt mingil põhjusel transpordi käigus kaduma.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616