E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
29.10
2021

Omniva kasvu toetas kolmandas kvartalis koduturu e-kaubandus

Kontserni äritulu oli 2021. aasta üheksa kuuga kokku 105,8 miljonit eurot, mis on üle 10 miljoni rohkem kui eelmisel aastal samas perioodis. Kontsern teenis esimese kolme kvartaliga 12,9 miljonit eurot kasumit, mis on ligi neli korda enam kui aasta varem. Tulemusele avaldasid eelkõige mõju oluliselt kasvanud tulud Baltikumi pakiteenustes.
 
Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul kasvas koduturu e-kaubanduse maht sedavõrd palju, et ettevõtte käive jätkas jõudsalt kasvamist hoolimata kolmandale kvartalile suurt mõju avaldanud rahvusvaheliste pakimahtude langusele. „Euroopa Liidus 1. juulist jõustunud kolmandatest riikidest tellitud postipakkide käibemaksumuudatus tõi kaasa ligikaudu 40%-lise rahvusvaheliste pakimahtude vähenemise. Selle eest on positiivne, et Eesti ja Baltikumi e-kaubandus on seda tugevamini kasvanud,“ ütles Mägi.
 
Üheksa kuuga kasvasid Baltikumi pakiteenuste tulud aasta varasemaga võrreldes 25%. Lisaks Eesti pakiteenustele jätkasid tugevat kasvutrendi ka Omniva äritulud Lätis ja Leedus, mis kasvasid aasta varasemaga võrreldes vastavalt 58% ja 49%.
Kolmandas kvartalis hakkas taas tõusma vahepeal taandunud Covid-19 nakatumine nii Eestis, Lätis kui Leedus, mistõttu kasvatas pakiautomaat, mis on varasemaltki olnud klientide esimene eelistus pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks, taas oma populaarsust. Omniva oluliseks konkurentsieeliseks on jätkuvalt see, et Omniva pakiautomaadid asuvad välitingimustes, on kasutatavad kinnastega ja toetavad kontaktivaba viipemakset. Samuti on Omniva pakiautomaatide võrgustik kõige suurem, mis tähendab, et Omniva automaadid on kliendile kõige lähemal. Neljandas kvartalis plaanib ettevõte oma pakiautomaadivõrgustikku veelgi laiendada.
 
Koroonaolukord mõjutab tugevalt pakimahtusid ka aastalõpu tipp-perioodil, mistõttu alustas Omniva kolmandas kvartalis ettevõte ettevalmistustega aasta lõpu eel toimuvateks ülemaailmseteks ja kohalikeks ostupühadeks, mis igal aastal pakimahte kasvatavad, ning jõuluperioodi tippmahtude teenindamiseks.
 
Kolmandas kvartalis andis Eesti Post välja erinevaid postmarke, sealhulgas Eesti tsiviillennunduse 100.aastapäevale, esimese filminäitamise 125. aastapäevale ning Eesti Jalgpalli Liidu 100. juubeliks pühendatud postmargid. Viimase tegi erakordseks asjaolu, et mark on valmistatud ehtsast jalgpalli materjalist. Samuti andis ettevõtte 20.augustil välja postkaardist ja trükitud margist koosneva tervikasja, mis on pühendatud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale.
 
Kontserni rahvusvaheline äri kasvas vaatamata EL maksumuudatuste mõjule aasta varasemaga võrreldes 5%. Ka rahvusvahelises äris algas valmistume jõuluperioodi suurte mahtude teenindamiseks, mis tänavu on tavapärasest erinev seetõttu, et esmakordselt teeb ettevõte seda Kaunase ja Tallinna operatsiooni keskustes. Seejuures prognoosib rahvusvaheline äri neljandaks kvartaliks kõigi aegade pakimahtude rekordit.
 
Infoäri teenuseid osutab grupis tütarettevõte Finbite OÜ ning kolmas kvartal möödus ettevõttele edukalt. Kolmandas kvartalis kasvasid infoäri tulud võrreldes aasta varasemaga 19%. Finbite/infoäri müügitulemused olid seejuures ajaloo suurimad ja seda kõikides riikides (Eesti, Läti, Leedu).
 
AS-i Eesti Post põhitegevusala on posti- ja logistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine. Lisaks emaettevõttele kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse pakkumine Läti ja Leedu turul. AS-i Maksekeskus tegevusalaks on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. Finbite OÜ pakub e-arvete ja fintech lahendusi üle Baltikumi. Post11 pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.
 
Omandisuhtelt on AS Eesti Post Eesti riigile kuuluv äriühing. Kontsernis töötab 2300 inimest üle Baltikumi ning 2020. aasta käive oli 135,6 miljonit eurot.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616