E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
29.04
2022

Omniva I kvartali majandustulemusi mõjutas sõjategevus Ukrainas

Omniva kontserni selle aasta esimese kolme kuu käive ja kasum jäid alla ootustele. Tulemust mõjutasid nii alanud Ukraina sõda kui ka kasvanud energia- ja kütusehinnad.
 
Kontserni äritulu oli I kvartalis 31,5 miljonit eurot, vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 22 protsenti. Enim langesid rahvusvahelise transiidi- ja logistikateenuste tulud. Kontsern teenis esimese kolme kuuga 401 tuhat eurot ärikasumit, mis oli oodatud tulemusest madalam.
 
Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul mõjutas ettevõtte tulemusi tugevalt Venemaa sõjategevus Ukrainas. Lisaks ühines Omniva rahvusvaheliste sanktsioonidega ja lõpetas Venemaalt saabuva perioodiliste väljaannete kande Eestis ning peatas ka Western Union tehingud Venemaa ja Valgevenega. „Eelkõige mõjutas majandustulemusi sõja tõttu vähenenud ja ära jäänud rahvusvaheline kaubavahetus. Olulist mõju avaldasid ka pikenenud rahvusvaheliste saadetiste transporditeenuste teekonnad ja sellega kasvanud kulu ning kasvanud kütuse- ja energiahinnad,“ ütles Mart Mägi. „Siiski näeme, et aprillist alates on oodata äritegevuse järkjärgulist taastumist uute sihtriikide arvel.“
 
Kontserni ärikulu oli I kvartalis kokku 31,1 miljonit eurot, vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 3 protsenti. Otsekulude vähenemine on seotud rahvusvaheliste saadetiste mahtude vähenemisega, samas kasvasid tööjõukulud, mida mõjutasid eelmise aasta keskel tehtud esmatasandi palgatõusud. 
 
Teenuste osutamist siseriiklikult mõjutasid aasta alguses keerulised talvised ilmastikuolud ning COVID pandeemiast tingitud piirangud ja töötajate haigestumine, millega ettevõte kohanes kiiresti ja korraldas jooksvalt tööd ümber ning hajutas kandeid, et tagada teenused üle Eesti. 
 
Ettevõtte fookus on liikuda kliendile lähemale ning seetõttu käib tihe koostöö omavalitsustega, et töötada välja kohalikele elanikele parim teenuste korraldus. Omniva turuosa Eesti pakiautomaatide turul on püsinud stabiilne, näidates võrreldes aasta algusega kerget kasvu ja ulatus märtsis Eesti E-kaubanduse Liidu hinnangul 45 protsendini. Märtsi lõpus avati Vormsi saarel esimene virtuaalne pakiväljastuse teenus saarel kohapeal pakkide kättesaamiseks. Keskkonnasäästlikult teenuste osutamiseks võeti kasutusele 10 uut elektriautot.
 
Kontserni olulise investeeringuna otsustati rajada Leetu uus kaasaegne sorteerimiskeskus suurusega 20 tuhat m2, et rahvusvaheliste teenuste osutamiseks suurendada võimekust ja tagada kõrge teenindustase. Sorteerimiskeskus rajatakse Kaunase vabamajandustsooni ja võimaldab sorteerida kuni 12 tuhat pakki tunnis. Keskus valmib 2023. aasta sügisel.
 
Omniva toetas Ukrainat läbi mitmete tegevuste. Märtsi keskpaigast pakutakse koostöös Ukraina Postiga uue teenusena eraisikutele võimalust saata Ukrainasse humanitaarabi tasuta postipakiga. Omniva korraldas tasuta Ukraina heaks kogutud heategevusorganisatsioonide ja asutuste  humanitaarabi transporti. Erakorraliselt anti üks kuu pärast sõjategevuse algust välja sümboolse toetusavaldusena postmark „Au Ukrainale!“, mida on kuu ajaga müüdud ligi 20 000 tükki.
 
2022. aasta I kvartali konsolideeritud vahearuanne on avaldatud Omniva kodulehel. Tegemist auditeerimata andmetega.
 
AS Eesti Post on 100%-liselt riigile kuuluv äriühing, mille põhitegevusala on logistikateenuste (paki- ja postiteenuste), digiteenuste ja rahvusvahelise transiidi teenuste osutamine. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse pakkumine Läti ja Leedu turul. UAB Omniva LT Sorting on asutatud uue logistikakeskuse rajamiseks Kaunasesse. OÜ Finbite põhitegevuseks on infoäri teenused (e-arved). AS-i Maksekeskus tegevusala on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. Sidusettevõte OÜ Post11 pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kätte toimetamiseks üle kogu maailma. Kontsernis töötab üle Baltikumi 2472 töötajat.
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616