E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
03.07
2017

Omniva Arvekeskus teenindab üle tuhande avaliku sektori asutuse

Mugavale ning paindlikule Omniva e-arvete lahendustele on üle läinud nii linna- ja vallavalitsused kui ka koolid, lasteaiad ja muud avaliku sektori asutused, kes näevad vajadust finantsprotsesside automatiseerimise järele.  

Omniva infoäri valdkonna juhi Sander Aasna sõnul on e-arvetest kujunemas samasugune uus norm nagu seda on täna näiteks digiallkirjastamine. „E-arvetele üleminek säästab ettevõtjale keskmiselt 4 minutit ühe arve pealt. Kuna aeg on ettevõtja kalleim ressurss, siis on e-arvete kasutuselevõtt siin ka ainuõigeks lahenduseks,“ selgitas Aasna.

Aja kokkuhoiu ning keskkonnasäästlikuse huvides on Omniva e-arve lahenduse kasutusele võtnud ka Tallinna Linnavalitsus. Tallinna Linnavalitsuse finantsinfosüsteemide osakonna juhataja Martin Männili sõnul on Omniva eeliseks konkurentide ees eelkõige suurem paindlikkus suure avaliku sektori organisatsiooni vajadustega kohandumisel. „Omniva on e-arvete valdkonnas meile sobilik partner, kuna ettevõte pakub terviklikku komplekti e-arvetega seotud teenustest – ostuarvete digiteerimist, arvete menetluskeskkonda ning ka müügiarvete väljastamise teenust,“ selgitas Männil.  

Tallinna linn koosneb ligi 300-st asutusest ja mitmetasandilisest asutuste hierarhiast. E-arvete kasutuselevõtmise tulemusena lahendati ajamahukas ja kulukas arvete edastamine ligi 300-st asutusest linna tsentraalsesse raamatupidamiskeskusesse. Lisaks kehtivad Männili sõnul avaliku sektori raamatupidamises mitmed arvete haldust keerukamaks muutvad nõuded. „Omniva on olnud paindlik partner leidmaks lahendusi ka neile spetsiifilistele vajadustele,“ kinnitas Männil.

Muuhulgas tuli Omniva möödunud aastale turule ka e-kuluaruande lahendusega. Kuluaruannete esitamiseks piisab vaid ostutšeki või sõidupileti pildistamisest, kuluaruande jaoks vajalike väljade täitmisest ning kinnitusringile saatmisest. Kõike seda saab teha nutitelefoni rakenduses, mis on saadaval nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemile.

Omniva Arvekeskus on lahendus arvete mugavalt saatmiseks, vastuvõtmiseks, menetlemiseks ja säilitamiseks. See võimaldab hallata ühes kohas erinevatest kanalitest saabuvaid ja väljasaadetavaid arveid – nii e-arveid, PDF-arveid kui paberarveid. Arvekeskus võimaldab muuta kogu ettevõtte ostu- ja müügiarvete menetlusprotsessi paberivabaks.

Omniva Arvekeskus on Baltikumi üks suurimatest e-arve operaatoritest. 2016. aastal vahendas Omniva 14 miljonit arvet ning teenindas sellega 2500 e-arvetega klienti Baltikumis ja Skandinaavias.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616