E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
08.09
2020

Mõtle kaasa! Mis võiks olla kujutatud järgmise aasta postmarkidel?

Eesti Post kutsub kliente tegema ettepanekuid Eesti riigielu-, ajaloo-, kultuuri- ja muude tähtsündmuste ning teemade kajastamiseks 2021. aasta postmarkidel. Ettepanekuid oodatakse kuni septembri lõpuni.
 
„Postmark on väärikas võimalus tähistamaks olulist sündmust riigis ja ühiskonnas,“ ütles Eesti Posti juhatuse liige ja postiäri juht Kaida Kauler. „Tänavu on saanud oma postmargi näiteks 150. aastapäeva tähistav Eesti Üliõpilaste Selts ning sajanda sünnipäevani jõudnud Ugala Teater, Riigikohus, Rahvusarhiiv ja Kaitsepolitseiamet. Väärikatest isikutest on postmark välja antud Georg Otsa ja Jaan Krossi 100. sünniaastapäevaks, novembris on tulemas ka Voldemar Panso 100 postmark.“
 
„Lisaks on märgiliste sündmustena tänavu postmarkidele jõudnud Antarktika avastamise 200. aastapäev ning WRC Rally Estonia. Möödunud aastal jõudis näiteks erilisele puuvillasele margile ka laulupidu,“ lisas Kauler. 
 
Margiettepaneku esitamisel tuleb sõnastada sündmuse või teema nimetus, kirjeldada sündmust või teemat lähemalt ja põhjendada selle olulisust. Vastavalt rahvusvahelistele UPU (Universal Postal Union) reeglitele peab postmargi temaatika ja kujundus olema tihedalt seotud väljalaskva riigi kultuurilise identiteediga, aitama kaasa kultuuri levitamisele või rahu hoidmisele, olema poliitikavaba ning ei tohi olla isikut ega riiki solvav.
 
Tähtpäevadest või sündmustest väärtustatakse margiga suuri juubeleid, üldjuhul 100, 125, 150 jne. Elavatest inimestest antakse üldjuhul marke välja antud ainult presidentidele ja olümpiavõitjatele. Äriettevõtetele üldjuhul marke välja ei anta (selle jaoks on võimalik kasutada teenust Minu Mark).
 
Ettepanekud 2021. aasta postmarkideks on oodatud kuni 2020. aasta septembri lõpuni. Laekunud ettepanekute vahel teeb valiku Eesti Posti emissioonikomisjon hiljemalt oktoobri lõpuks.
 
Ettepanekud tuleb esitada AS Eesti Post emissioonikomisjonile Omniva kodulehel asuva veebivormi kaudu või e-kirjaga aadressile postmark@omniva.ee.
 
Tänavu ilmunud postmarkidega on võimalik tutvuda Omniva e-poes.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616