E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
16.06
2020

Millist otseposti reklaami märgatakse kõige rohkem?

Mai alguses läbiviidud otseposti märgatavuse uuringu kohaselt märkavad tallinlased kõige rohkem Maxima poolt saadetud reklaamposti. Kokku võrreldi uuringus 5 toidukaupluse poolt otsepostina saadetud reklaame, uurides nende märgatavust, meeldivust, informatiivsuse kuvandit, mõju kliendi ostuotsusele ja soovitatavust.

Maxima reklaami märgatakse võrreldes teiste toidupoodidega enim: kui toidupoodide otsepostituste keskmine märgatavus oli 48%, siis Maxima reklaami märkas lausa 61% uuringus osalejatest. Millest selline erinevus tingitud võib olla?

Maxima turundusjuhi Marge Kikase sõnul on Maxima reklaamide märgatavus-aktiivsus tõusnud paari aastaga ligi 10%. „Ma arvan, et selle taga on väga atraktiivsed promo-paketid ja pakkumised ning muidugi ka silmatorkav disain,“ viitas Marge Kikas.
 
Maxima reklaamide visuaalne atraktiivsus on ajas tõusnud. 78% vastanutele meeldis Maxima otsepostituse välimus. Lisaks atraktiivsusele peetakse Maxima reklaame arusaadavateks, informatiivseteks ja tooteid ostma kutsuvateks.

Maxima reklaami mõjul otsustas 39% vastanutest kauplust külastada. See näitaja on Maxima puhul tervelt 12% kõrgem teiste toidukaupluste keskmisest näitajast. Samuti tõid uuringus osalejad eraldi välja, et neid meelitasid poodi reklaamis kuvatud soodsad pakkumised ning lai kaubavalik. Lisaks oli Maximal toidupoodide seas kõige suurem soovitusindeks ehk inimesed soovitaksid antud reklaami põhjal oma sõbral, pereliikmel või tuttaval antud kauplust külastada. See näitab, et läbimõeldud kampaaniapakkumised ja atraktiivne otsepostitus mängivad olulist rolli inimeste kauplusesse meelitamisel ja ettevõtte müügiedu kasvatamisel.

Marge Kikase sõnul on küll otseposti kasulikkust keeruline mõõta, aga ettevõte on võrrelnud otseposti kaasamise mõju reklaamkampaaniatele. „Meil on reaalne arusaam seetõttu, et otseposti kaasamine on mõjutanud kliendi ostukäitumist positiivses suunas,“ viitas Marge Kikas.
 
Eesti Posti reklaamiteenuste osakonna juhataja Liisa Järsk sõnul on otsepost jätkuvalt suurepärane valik kampaaniat täiendava kanalina, aidates ärikliendi müügisõnumil jõuda klientideni alternatiivina digireklaamile. „Vähemtähtsam ei ole ka otseposti mahu-eelis – näeme tekkinud kriisi järel, et kasvanud on klientide huvi just kaubakataloogide osas, kus kliendile on toodud välja lai valik hea hinnaga tooteid, mis lihtsustab temal ostuotsuseni jõudmist,“ viitas Liisa Järsk.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616