E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
11
01
2021

Lõpe postiautomaat on nüüd kasutamiseks avatud!

Lõpe postiautomaat on tänasest inimestele kasutamiseks avatud. Esimese sammuna saab Lõpe postiautomaadist kätte saada e-poodidest tellitud kaupa – valides kauba kättesaamiskohaks Lõpe postiautomaadi. Nagu juba tuttava pakiautomaadi puhulgi, tuleb paki automaati saabumisel kliendile sõnum uksekoodiga. Kood tuleb sisestada automaadi klahvistikul ja nii saabki klient oma paki kodu lähedalt mugavalt kätte. Automaat on kasutatav 24 tundi päevas seitsmel päeval nädalas.
 
Järgmise sammuna plaanitakse automaat avada kasutamiseks kohalikele ettevõtjatele. Kõigi eelduste kohaselt peaks see juhtuma peatselt pärast kõigi paigalduste lõppu.
 
Samuti on automaat juba kasutusel kohaliku postikulleri või kirjakandja poolt posti kohale toimetamisel. Postikuller/kirjakandja saab saadetised kätte postiautomaadist ega pea nende pärast enam jaotuskeskusse sõitma.
 
Postiautomaatide pilootprojekti raames paigaldatakse Eestisse 12 automaati, neist viis Lääneranna valda Virtsu, Varbla, Koonga, Kõmsi ja Lõpe asulatesse. Ülejäänud seitse automaati paigaldatakse mujale üle Eesti (Tõstamaa, Veriora, Kolga-Jaani, Võhma, Rakke, Roobuka, Luunja). Kõigis asukohades testib ettevõtte teenuste osutamist, et õppida koos omavalitsuse ja ettevõtjatega, mida inimesed tegelikult vajavad.
 
Lääneranna vallas testitakse muuhulgas ka automaadi kasutust posti jaotuspunktina, et post elanikele kiiremini postkastidesse jõuaks. See tähendab, et jaotuskeskustest viib auto saadetised kirjakandjate jaoks postiautomaatidesse, sorteeritud selle küla (või lähikonna) kanderingide järgi. Kirjakandjad saavad seejärel võtta automaadist juba sorteeritud posti ning toimetada piirkonna postkastidesse. See võib tulevikus olla võimalus nn tööampsudeks ja lisatööks kohalikele inimestele, kes täismahus kirjakandjatööd ei soovi, kuid oma küla posti oleksid valmis laiali kandma. 
 

Foto autor: Kristina Kukk, Lääneranna Vallavalitsus


 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616