E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
13.05
2022

Läti Postis takerdunud 80 000 saadetist jõudsid pika hilinemisega Eestisse

Läti Postis takerdunud ligikaudu 80 000 saadetist jõudsid suure hilinemisega Eestisse. Tavapärasest palju pikema transpordiaja põhjuseks olid COVID pandeemiast ja Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste tarneahelate häired.
 
Läti Postist selgitati, et tegemist on peamiselt Aliexpressi lihtsaadetistega, mis on teele pandud Hiinast. Kõige varasemad saadetised on postitatud eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses. Saadetiste pikka hilinemist põhjustasid nii liinivedude muudatused Hiinast Lätti kui ka Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste transpordipiirangute tõttu muutunud seniste vedude trajektoor. Muutunud olukorras korraldati ümber lennutransport maapealseks ja kohandati selleks ka vastavaks Läti tolli saadetiste vastuvõtmise protseduurid. Lisaks tekkis Lätis viivitusi saadetiste andmete kontrollimisel ja tollis dokumentide vormistamisel. Läti Post vabandab saadetiste hilinemise pärast!
 
Kuigi mõned Eestisse jõudnud saadetised on oma tarnetähtaja ületanud ning tõenäoliselt juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud, toimetab Omniva pakid tellijateni kiirendatud korras lähiajal. 
 
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616