E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
28.03
2022

Kuidas ära tunda SMS petusõnum?

Levivate SMS petusõnumite ära tundmiseks on oluline meeles pidada, et Omniva ei küsi paki eest tasu SMS ega e-kirja vahendusel! Ka hetkel kestvas pakiluule kampaaniasõnumis ei ole ühtegi linki maksmiseks.
 
Pakkide kätte saamiseks Omniva kaudu on tasumiseks kolm varianti: klient maksab juba paki vormistamise ajal või paki kättesaamisel pakiautomaadis, postkontoris või otse kullerile ja saab kohe kauba vastu.
Kulleriga kohale toodud paki eest saab maksta kohapeal, kuid sel juhul makstakse alati paki kätte saamisel. Kuller alati registreerib paki üleandmise ja maksta saab kaardiga või soovi korral ka sularahas. Kuller ei tule kunagi kohale makse ette tegemiseks (ilma kauba üle andmiseta) – sel juhul on tegemist pettusega!  
 
Viimati levivates SMS petusõnumites on kirjas, et saabunud on pakk ja selle kätte saamiseks tuleb maksta lisatud lingil summa, näiteks 2,20 eurot. Omniva pole SMS sõnumite levikuga seotud ja kutsume oma kliente üles tähelepanelikkusele. Petusõnumi ära tundmiseks tuleks kindlasti tähelepanu pöörata, milliselt numbrilt teade saabub ja mis infot sõnum sisaldab. Telefoninumbrid, millelt petusõnumeid saadetakse  varieeruvad ja kasutaja jaoks on loodud unikaalne link, kuhu suunatakse klikkima viidatud summa maksmiseks. Kui te pole pakki tellinud või tegemist on kahtlust tekitava numbriga, siis tuleks kindlasti sellele vastamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Tihti peidavad pahalased end ka näiliselt õigete telefoninumbrite taha ning kasutavad ka korrektseid ettevõtte logosid, et paista usaldusväärsetena.  
 
Soovitame olla valvas iga makse tegemisel, sealhulgas alati kontrollida üle makse saaja andmed. Vähimagi kahtluse korral soovitame enne makse tegemist üle küsida teenust pakkuva ettevõtte klienditeenindusest andmete õigsus.
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616