E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
04.11
2021

Kõmsi postiautomaat asendatakse täisfunktsionaalse pakiautomaadiga

4. novembrist on Lääneranna valla inimestel taas põhjust rõõmustada posti- ja pakiteenuse arengu üle: Kõmsile pilootprojekti raames paigaldatud postiautomaat saab vahetatud Omniva täisfunktsionaalse pakiautomaadi vastu. Uuest, ekraani ja makseterminaliga pakiautomaadist saab kätte ka lunatasuga pakke ning lisaks pakkide kättesaamisele saab neid automaadist ka saata. Virtsu, Varbla, Koonga ja Lõpe postiautomaadid vahetatakse välja detsembrikuu jooksul.
 
Kõmsil algab uue pakiautomaadi paigaldus 4. novembril  kell 9:00 ning sama päeva õhtul kell 17:00ks on automaat juba klientidele kasutatav. Kõikidele klientidele, kelle pakid on enne automaadivahetust postiautomaadis, saadetakse ka vastav teavitus ning nende pakid ladustatakse automaatselt uude pakiautomaati 5. novembriks. Uut pakiautomaati täidetakse ja tühjendatakse kuuel päeval nädalas E-L.
 
Lääneranna vallas seni töötavad postiautomaadid olid osa Omniva testprojektist, kus koos erinevate valdade, kohalike ettevõtjate ja klientidega katsetati erinevaid võimalusi, kuidas viia posti- ja pakiteenus maal uuele tasandile. Eesmärk oli maainimeste saadetiste ja (posti)teenuste lihtsam kättesaamine ning uute võimaluste avamine kohalikuks teenusepakkumiseks.
 
Postiautomaat oli masinana lihtsam kui tavalised pakiautomaadid linnades ning tal ei olnud küljes makseterminali ega muid lisasid. See tähendab, et testperioodi ajal ei saanud postiautomaadist kätte kaupasid, millel on lunatasu (kauba eest tasutakse selle kättesaamisel) või kokkuleppega, et postikulu maksab saaja kauba kättesaamisel. Neid kaupasid sai küll postiautomaati tellida, kuid postikuller tõi need tellijale koju kätte. Selleks võeti saajaga telefonitsi ühendust ning lepiti kokku paki üleandmise aeg ja koht. Testi käigus sai aga kinnitust inimeste vajadus ka pakkide saatmise järele, samuti maksete tegemise võimaluse olulisus. Kuna testperiood hakkab lõppema ning Lääneranna piirkonna inimesed olid postiautomaatide kasutamisel väga aktiivsed (automaati sai seetõttu isegi laiendatud!), asendataksegi postiautomaadid täisfunktsionaalsete pakiautomaatidega.
 
Postiautomaadid olid avatud kasutamiseks ka kohalikele ettevõtjatele, kes said nende kaudu oma kaupu üle anda, sõlmides selleks vastava lepingu. Täpselt sellist avatud võrgu võimalust pakiautomaadis ei ole, kuid kohalikud ettevõtjad saavad oma kaupu saata tavapärasel moel. Sagedasemad saatjad saavad vormistada ärikliendi lepingu (võimaldab näiteks vormistada pakkide saatmise arvutis ette ja panna mitu pakki saatmiseks ühte kappi) ja loomulikult on võimalik saata pakke ka lepinguta.
 
Postiautomaatide pilootprojekti raames paigaldati Eestisse 12 automaati, mis asusid Virtsu, Varbla, Koonga, Kõmsi, Lõpe, Tõstamaa, Veriora, Kolga-Jaani, Võhma, Rakke, Roobuka ja Luunja asulates. Kõigis asukohades testis ettevõtte teenuste osutamist, et õppida koos omavalitsuse ja ettevõtjatega, mida inimesed tegelikult vajavad. Aastane testperiood on näidanud, et automaatide järgi on maapiirkonnas ja väiksemates asulates suur vajadus ning neid hakatakse kiiresti ja aktiivselt kasutama. Seepärast plaanib Omniva oma automaatide võrgustikku jõudsalt laiendama hakata, tulles nendega klientidele veelgi lähemale.
 
Nii et põhjust postiautomaatidest ja pakutavatest teenustest ka edaspidi kirjutada on kindlasti veel. Seniks head teenuste kasutamist Lääneranna pakiautomaatides! 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616