E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
25.05
2020

Kiire kirja saatmiseks tuleb kasutada ekspresskirja ümbrikut

31. maist muutub kirja saatmise hind ning kirja saates tuleb ümbrikule kleepida varasemast suurema summa eest marke. Oluline uuendus on aga see, et järgmisest nädalast on eesti-siseste kirjade saatmiseks kaks erinevat teenust: kiri ja ekspresskiri.
 
Kiri, mille saatmise hind on 90 senti, toimetatakse saajani kolmandal järgneval tööpäeval pärast kirja üleandmist. Seega, kui kirja kohalejõudmise täpne päev pole oluline, näiteks meeleolupostkaardi saatmisel, või seda saab pikemalt ette plaanida (näiteks sünnipäevatervituste teelepanekul, sest  sünnipäev on ju ette teada), saab kasutada soodsamat teenust.
 
Ekspresskiri toimetatakse saajani järgmisel tööpäeval pärast kirja üleandmist. Ekspresskirja saatmiseks tuleb kasutada erilist oranži ümbrikut, millel on tähistus „Ekspresskiri“ ja mis maksab 1,50 eurot. Ümbrikule pole vaja enam marki peale kleepida - ekspresskirja saates saab klient margi ja ümbriku ühe hinna eest.
 
Kirja postitades tuleb kliendil jälgida ka kirjakasti tühjendamise aega, sest kiri on üle antud alles siis, kui toimub kirjakasti tühjendamine. Seega, kui kiri pannakse kirjakasti näiteks õhtul pärast kirjakasti tühjendamist, siis läheb kiri teele järgmise tühjendamise ajal. Kirjakastide tühjendamise ajad on märgitud kirjakastidele, samuti on need leitavad kirjakastide registrist Omniva kodulehel.
 
Välismaale kirja saatmisel ei pea enam mõtlema selle üle, kui palju konkreetsesse riiki kirja saatmine maksab. Kõikidesse riikidesse saatmiseks kehtib ülemaailmselt üks hind 1,90 eurot, mis lihtsustab teenuse kasutamist.
 
Seni kasutusel olnud postmargid kehtivad ka pärast 31. maid, kuid neile tuleb lisada täiendavas vääringus marke, et markide maksumus vastaks kirja saatmise uuele hinnale.
 
Uued postmargid ning lisamargid (vääringus 5 või 25 senti), mida saab kleepida vana hinnaga postmarkidele juurde, on müügil postkontorites ja postipunktides. Samuti saab neid mugavalt ja kontaktivabalt tellida ka e-poest https://pood.omniva.ee/et/ ja need tuuakse kliendile otse kodusesse postkasti.
 
Ekspresskirja ümbrikud on saadaval kõigis postkontorites ja postipunktides alates 28. maist, e-poest saab neid tellida juba varem. Samuti on võimalik eskpressümbrikuid omale kirjakandjaga koju tellida. Ekspresskirja saab saata alates 31. maist.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616