E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
27
06
2021

Kas teadsid? Käibemaksu arvestamisel loetakse kauba väärtuse hulka ka saatekulu

Alates juulist kaob väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud saadetiste käibemaksuvabastus ning pakid tuleb nõuetekohaselt deklareerida. Kuidas arvestatakse paki väärtus ja millest oleneb tasutava maksu suurus?

Käibemaksuga maksustatakse kõik Euroopa Liidu välistest riikidest tellitud saadetised. Ka need, mis maksavad vähem kui 22 eurot ja mida enne 1.juulit 2021 käibemaksuga ei maksustatud. Alates 150 eurost maksustatakse saadetised jätkuvalt lisaks käibemaksule ka tollimaksuga, tollimaksu arvestamises muutusi ei ole.

Saadetise maksumuse määrab paki saatja. Kui saatja poolt näidatud kauba väärtus erineb tegelikust ostusummast, saab paki tellija Omniva või MTA e-teeninduses kauba maksumust korrigeerida, esitades ostusummat tõendava dokumendi.

Tellija peab arvestama muuhulgas ka sellega, et saadetise väärtuse hulka loetakse maksu arvutamisel ka saatekulu. Kui toode maksab näiteks 140 eurot ja saatekulu on 15 eurot, siis on saadetise väärtus kokku 155 eurot ning käibemaks (20%) sellelt 31 eurot.

Maksumuudatuste näol on tegu on Euroopa Liidu kehtestatud muudatusega. Muudatuse eesmärk on vähendada käibemaksupettusi ja tagada võrdsed konkurentsitingimused Euroopa Liidu ettevõtetele võrreldes Euroopa Liidu väliste riikide ettevõtetega.

Loe 1. juulist rakenduvate maksumuudatuste ja deklareerimise kohta lähemalt Omniva kodulehelt: https://www.omniva.ee/maksumuudatused
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616