E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
04
08
2021

Kalamaja sai kunstiga kaetud pakiautomaadi

Tallinnas Kalamajas kattus Omniva  pakiautomaat kunstiga. Töö autoriks ja teostajaks on kunstnik Okeiko ning tegu on teise pakiautomaadiga projektis „Toome kunsti tänavale“, kus mitmed pakiautomaadid üle Eesti hakkavad kandma Eesti kunstnike loomingut. 
 
"Omnival on Eestis kõige rohkem pakiautomaate, need asuvad käidavates ja hea nähtavusega kohtades ja on seega ideaalseks lõuendiks kunstnikele,“ ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi . „Projektiga "Omniva toob kunsti tänavale" tahame rikastada Eesti tänavapilti ja tuua inimeste igapäevaellu värvi ja rõõmu.“
 
„Põhja-Tallinn oma Telliskivi loomelinnaku, Kalamaja asumi ja muidugi ka meie juures asuva Kunstiakadeemia tõttu on kindlasti üks Tallinna loomingulisemaid linnaosasid,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanema kt Manuela Pihlap. „Siin on esindatud ka rohkelt erinevat tänavakunsti ning väga tore, et kunst on nüüd jõudnud ka pakiautomaadile.“
 
Omniva plaanib kodumaise kunstiga katta veel mitmed pakiautomaadid üle Eesti. Iga pakiautomaadi kunstiteose loob erinev kunstnik. Põhja puiestee Neste pakiautomaadi jaoks sai kunstnik Okeiko valitud tema rõõmsameelsete teoste pärast, kust õhkub nii aasiapärasust kui ka müstikat.
 
Lisaks tänavakunstile on Okeiko teinud lavakujundusi, festivalidekoratsioone, videokujundusi kontsertidel, siiditrükis T-särke, värviraamatuid, plakateid ja postkaarte, animatsioone, veebidisaini, logosid, kuivnõela tehnikas graafikatrükki, maale, plaadikujundusi ja palju muud. Tema portfooliot saab näha aadressil www.behance.net/okeiko ja Instagramis @TheOkeiko

Pakiautomaadile kandis Okeiko kunsti akrüülvärviga maalides. Lõuendiks valitud pakiautomaat asub Põhja-Tallinna kahe tuiksoone – Soo ja Põhja puiestee ristumiskohas, kust iga päev möödub palju piirkonna elanikke, keda kunstiga rõõmustada. Automaat on eriline ka seetõttu, et kui üldjuhul seisavad pakiautomaadid seina ääres, siis see paikneb keset platsi ja on nähtav kõigist neljast küljest.
 
Kunstnike leidmiseks kutsus ettevõtte sotsiaalmeedias inimesi üles andma kunstnikke, kelle loomingut nad linnapildis näha tahaksid. Oodatud olid nii maali- kui ka tänavakunstnikud, graafilised disainerid ja teised visuaalselt loomingulised inimesed. Üleskutse kogus eriti aktiivselt tagasiside ning üles anti ligi 350 kunstnikku.
 
​Kui mõni kunstnik soovib veel enda huvi üle näidata, palub Omniva saata e-postiaadressile turundus@omniva.ee  lühikese kirjelduse enda kohta, portfoolio lingi (ei pea olema just tänavakunst) ja ka info, et millises Eesti piirkonnas sooviks ta pakiautomaadile kunsti luua.
 
Omnival on Eestis suurim pakiautomaatide võrgustik, kus hetkeseisuga on 268 pakiautomaati ning aasta lõpuks kasvab pakiautomaadivõrgustik veelgi.

Vaata pilte pakiautomaadikunsti valmimisest siit: 


Tänavapilti rõõmustava pakiautomaadi kujundamise eest tänasid kunstnik Okeikot (keskel) Omniva juhatuse esimees Mart Mägi ja Põhja-Tallinna linnaosa vanema kt Manuela Pihlap.


Kalamaja kunstiga kaetud pakiautomaat eestvaates…


…ja tagantvaates.


Nii sünnib pakiautomaadikunst!

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616