E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
08.02
2022

HOIATUS! Petturid küsivad taas võlts veebilinkide ja pakiteadetega klientidelt raha

Mitmed inimesed on teavitanud, et Omniva nimel soovitakse raha välja petta. Pettusena küsitakse ostusoovi vormistamiseks pangakaardi andmeid, palutakse kinnitada maksekorraldus või tasuda saabunud paki eest. Omniva pole nende sõnumitega seotud ja kutsub kliente üles tähelepanelikkusele ning palub kirjadele mitte reageerida.
 
Veebikeskkondades müüjad saavad teate müügis oleva toote ostusoovist ning selle vormistamiseks saadetakse müüjale link, mis näitab nagu oleks tegemist Omniva kullerteenusega. Pettus seisab selles, et ei küsita mitte müüja pangakonto numbrit vaid müüja peaks edastama enda pangakaardi andmed ostjale. Juhime tähelepanu, et mitte mingil juhul ei tohi anda oma pangakaardi andmeid mitte kellegile! Ühegi Omniva teenuse vormistamiseks ei ole vaja edastada pangakaardi andmeid! 
 
Lisaks on liikvel õngitsuskirjad, kus maksekorralduse kinnitamiseks palutakse klikkida lingil, kus peaks sisestama küsitud info ja esitama oma andmed ning lubatakse raha kanda kontole. Veel on saadetud inimestele petukirju, kus pealtnäha Omniva nimel saadetud kirjas palutakse klientidel tasuda saabunud paki eest. Omniva kutsub inimesi üles tähelepanelikkusele ning palub jälgida, milliselt meiliaadressilt teade saabub. Igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda makse, tuleb suhtuda skeptiliselt. Juhul, kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures.
 
Millele tasub tähelepanu pöörata?
Vaata, milliselt aadressilt antud teade saabub.
Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on "omniva.ee" ning õiged kirjad saabuvad meiliaadressilt lõpuga @omniva.ee. Tihti levivad libateadetega koos ka korrektselt kasutatud ettevõtte logod, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma.
Samuti kasutatakse näiliselt korrektseks maskeeritud linke.   
Petuskeemide osas tasub tähelepanelik olla ka teiste kullerfirmade klientidel. On tõenäoline, et analoogne petuskeem on liikumas ka teiste kullerfirmade kohta, kus samuti teatatakse paki kohalejõudmisest ning palutakse makse tasumiseks / kinnitamiseks vajutada lisatud lingile. 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616