E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
19.12
2021

HOIATUS! Petturid küsivad taas võlts pakiteadetega klientidelt raha

Nädalavahetuse jooksul on mitmed inimesed Omnivat teavitanud, et nende e-postile on saabunud eksitava sisuga teateid justkui ootaks neid Omnivas pakk, mis enne saajale saabumist vajab tasumist. Omniva pole nende sõnumitega seotud ja kutsub kliente üles tähelepanelikkusele ning palub neile kirjadele mitte reageerida.
 
Pealtnäha Omniva nimel saadetud kirjas palutakse klientidel tasuda saabunud paki eest. E-kiri saabub näiliselt Omnivalt, kuid kirja saatjaks on tundmatu aadress (support@register.com). Omniva kutsub inimesi üles tähelepanelikkusele ning palub jälgida, milliselt meiliaadressilt teade saabub. Igasugusesse teatesse, mis palub oma sisus tasuda makse, tuleb suhtuda skeptiliselt. Juhul, kui tõesti peaks olema Omnivalt saabunud lunatasuga pakk, siis tuleb selle eest tasuda pakki kätte saades näiteks pakiautomaadi juures.
 
Millele tasub tähelepanu pöörata?
Vaata, milliselt aadressilt antud teade saabub.
Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on "omniva.ee" ning õiged kirjad saabuvad meiliaadressilt lõpuga @omniva.ee. Tihti levivad libateadetega koos ka korrektselt kasutatud ettevõtte logod, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma.
Samuti kasutatakse näiliselt korrektseks maskeeritud linke.   
Petuskeemide osas tasub tähelepanelik olla ka teiste kullerfirmade klientidel. On tõenäoline, et analoogne petuskeem on liikumas ka teiste kullerfirmade kohta, kus samuti teatatakse paki kohalejõudmisest ning palutakse makse tasumiseks / kinnitamiseks vajutada lisatud lingile. Näide petukirjast: 


 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616