03.08
2020

Eesti Posti sihtnumbrite muudatus toob pakid inimestele lähemale

Parema postiteenuse pakkumiseks muutub alates 1. oktoobrist valik Tallinna ja Pärnu linna sihtnumbreid. Tallinna linnas muutuvad teatud sihtnumbrid Kesklinna, Põhja-Tallinna, Kristiine, Haabersti, Mustamäe, Lasnamäe, Pirita, Nõmme linnaosades. Pärnu linnas muutuvad sihtnumbrid osadel aadressidel, mis asuvad Kodara, Savi, Supeluse ja Villa tänavatel. Muudatus puudutab eelnimetatud piirkondade elanikke, kuid ka neid, kes soovivad nimetatud piirkondadesse kirju või pakke saata. 
 
Sihtnumbrite osalisel muutmisel ja kaasajastamisel lähtub Eesti Post kaasaegsest linnaplaanist ja postiasutuste paiknemisest. Hetkel on probleemiks see, et kuna saadetised jaotuvad postiasutuste vahel just sihtnumbrite alusel, siis jõuavad kirjad ja pakid klientide jaoks kaugel asuvasse postkontorisse. Oktoobris jõustuv muudatus tagab selle, et sihtnumbrid viiakse postkontorite paiknemisega kooskõlla ja edaspidi saavad kliendid kõigiks postitoimetusteks kasutada endale lähimat postkontorit.
 
Aadressidega, mille sihtnumber muutub, saab tutvuda Omniva kodulehel.
 
Muudatusest teavitatakse inimesi aegsasti, et augusti ja septembri jooksul oleks sihtnumbri muudatusest võimalik teavitada kõiki asutusi ja inimesi, kes antud aadressile saadetisi edastavad. Õige sihtnumber kirja ja paki peal tagab, et saadetis jõuab õigeaegselt saajani. Kui saadetud kirjal on pärast 1. oktoobrit vana sihtnumber, siis ei ole võimalik tagada selle õigeaegset jõudmist saajani. Kui saadetud pakil on pärast 1. oktoobrit vana sihtnumber, siis see väljastatakse endisest elukohajärgsest postkontorist, mis ei pruugi olla kliendile lähim.
 
Hetkel kehtivaid sihtnumbreid on aadressipõhiselt võimalik vaadata Omniva kodulehelt sihtnumbri otsingust.

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616