E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
30.11
2020

Eesti Post annab Panso 100. sünniaastapäeva puhul välja postmargi

Esmaspäeval 30. novembril ilmub Eesti Posti ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooliga koostöös Voldemar Panso 100. sünniaastapäevale pühendatud postmark. Kuigi margiesitlus jääb viiruse leviku tõttu ära, on mark esmaspäevast saadaval nii e-poes kui ka postkontorites.

Eesti Posti juhatuse liikme Kaida Kauleri sõnul on postmargi väljaandmine kummardus Voldemar Panso elutööle.  „Nagu Panso ise on öelnud: tehke palju, kuniks elate, sest väga kaua saate olla surnud. Panso jõudis oma elus väga palju teha ning mälestus tema tegemisest elab veelgi kauem. Seda aitab jäädvustada ka täna välja antud postmark,“ ütles Kauler.
 
Margi kujunduses on kasutatud mustvalgeid motiive ning selle on kujundanud kunstnik Lembit Lõhmus. Margi tiraaž on 30 000 tk ning nominaal on 0,90€ ehk Eestisisese lihtkirja tariif. Postmark on trükitud trükikojas Vaba Maa
 
Postmargiga koos ilmub ka esimese päeva ümbrik ning infokaart, mis on mõlemad saadaval Eesti Posti e-poes. Postmarke ning muid filateeliatooteid on võimalik e-poest tellida otse oma kodusesse postkasti. COVID-19 leviku tõttu ei toimu ametlikku margiesitlust ning samuti pole postkontoris kasutusel esimese päeva templit.
 
Lavastaja, näitleja ja teatripedagoog Voldemar Panso (30. XI 1920 – 27. XII 1977) on üks legendaarsemaid nimesid Eesti teatriloos. Panso ei olnud mitte ainult silmapaistev lavastaja, sarmikas näitleja, viljakas kirjanik ja visiooniga teatrijuht, vaid ka pühendunud õppejõud ning Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri (praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli) asutaja. „Lavakat“, kust on sirgunud suurem osa tänaseid Eesti näitlejaid, nimetatakse Panso kooliks tänaseni ning igal aastal antakse tema sünniaastapäeval ühele lavakunstikooli üliõpilasele üle Voldemar Panso auhind. Lisaks tegutsesid Panso käe all aastatel 1965–1970 ka ENSV Riiklik Noorsooteater (tänane Tallinna Linnateater) ja 1970–76 TRA Draamateater.

Tänavu on väärikatest isikutest postmark välja antud Georg Otsa ja Jaan Krossi 100. sünniaastapäevaks.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616