E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
09.05
2016

E-arveldaja ja e-arvekeskus aitavad väikeettevõtjal e-riigiga sammu pidada

E-riigi ja paberivaba majanduse edendamiseks on alates 2017. aastast erasektoril kohustuslik saata riigiasutustele ainult e- arveid. Ühe võimalusena e-arve saatmiseks ning raamatupidamiseks on riik väikeettevõtjatele loonud E-arveldaja.

E-arveldaja on tasuta kättesaadav veebipõhine  raamatupidamistarkvara, mis aitab ettevõtjal raamatupidamise korraldamisega  hakkama saada. Tarkvara asub e-äriregistri ettevõtjaportaalis ja seda saavad tasuta kasutada nii ettevõtjad ise, kui ka nende poolt volitatud isikud ehk näiteks raamatupidajad.

RIK’i kohturegistrite osakonna juhataja kt Aleksandr Beloussovi sõnul on E-arveldaja ja Omniva liidestus üks olulisi samme e-arvete laiaulatuslikumaks kasutuselevõtuks riigis tervikuna. „Lisaks sellele, et arvete saatmine muutub lihtsamaks, saavad e-arveldaja kliendid 2017. ja 2018. aastal e-arveid riigiasutustele edastada ka tasuta,“ lisas Beloussov.

Selleks, et kohalike ettevõtjate jaoks e-arvetele üleminek pisut lihtsam oleks, korraldab Rahandusministeerium maakondades infopäevi. Infopäevadell räägitakse kohalikele ettevõtjatele e-arvetele ülemineku põhjustest, kirjeldatakse e-arveldaja toimimist ning tutvustatakse kogu vastavat raamatupidamisprotsessi.

Ühe esinejana on infopäevadel sõna võtnud ka Omniva infoäri valdkonna juht Sander Aasna. Aasna sõnul ei piirdu e-arvetele ülemineku kasu vaid keskkonnasäästlikusega, vaid sellest võidavad ka ettevõtted ise. „E-arved muudavad  arve saatmise avalikule sektorile  lihtsaks ja kiireks – arve jõuab kohale sekunditega ning saabunud e-arve menetluskulu on märkimisväärselt väiksem,“ täpsustas Aasna.

Aasna sõnul on üheks Omniva arvekeskuse eeliseks liidesed paljude majandustarkvaradega. “Arvekeskus on liidestatud lisaks e-arveldajale ka enamlevinud majandustarkvaradega. Kokku on liidestatud üle 20-ne tarkvara, mille kaudu saab e-arveid saata ja vastu võtta,“ selgitas Aasna.

Tänasel päeval kasutab umbes üks kolmandik avalikust sektorist Omniva arvekeskuse lahendust, E-arveldajal on 3131 kasutajat. Eestis on 1662 avalikku asutust, kellele on 2017. aasta algusest lubatud saata ainult e-arveid.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616