E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
18
09
2020

Anna oma panus! Maailmakoristuspäev keskendub tänavu väikeprügile

Omniva osaleb kolmandat aastat Maailmakoristuspäeval ja kutsub kaasa ka kõiki teisi eestimaalasi kodumaad puhtamaks muutma.
 
Laupäeval, 19. septembril toimub järjekordne Maailmakoristuspäev, mille siht on tänavu hajusalt paiknev, väike ja nähtamatu prügi, mida leidub kõikjal meie ümber: suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud.
 
Kas teadsid, et väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.
 
Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikkus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all.
 
Mullu võttis koristusmaratonist osa 20 miljonit inimest 180 riigist. Suurim osalus oli Indoneesias, kus koristajaid oli ligemale kümme miljonit. Eesti koristajate arv kasvas tunamulluga võrreldes pea kolm korda: ettevõtmisega liitus ligemale 29 000 inimest ehk 2,1 protsenti elanikkonnast. Ühtekokku koguti pea 333 000 liitrit prügi, sealhulgas 2200 liitrit ehk 1,1 miljon suitsukoni. 
 
Globaalset koristuspäeva juhib tänavu taas Eesti ning kõne- ja meediakeskus asub Tallinnas, nagu oli see 2018. aastal. Üleilmne koristuspäev algab Eesti aja järgi 19. septembri keskööl Vaikses ookeanis asuval Fidži saarel ja lõppeb 24 tundi hiljem Hawaiil, olnud teinud tiiru peale kogu maailmale. 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616