E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
24.05
2021

26. mail ilmub Tokyo olümpiamängude hõbemünt ja postmark

26. mail ilmub Tokyo olümpiamängudele pühendatud mark ja hõbemünt. Mündimüük algab kolmapäeval, 26. mail kell 12:00.
 
Mündi tiraaž on 3000 tükki ning ühe mündi hind on 45 eurot, nimiväärtus aga 8 eurot. Hõbemündi kujundas Ander Avila.
 
Hõbemündi kujundus on Jaapanile omaselt minimalistlikus võtmes. Sellel on kujutatud Tokyo lähedal asuva Fuji mäe tagant tõusvat päikest. Fuji mäe peale on asetatud Eesti Olümpiakomitee logo.
 
Eestis on koroonaviiruse leviku risk endiselt kõrge, mistõttu müüakse meenemünti ainult Omniva e-poes. Postkontorid ja Eesti Panga muuseumipood meenemünti ei müü. Mündimüük algab e-poes kolmapäeval, 26. mail kell 12. Üks ostja saab korraga soetada kuni 10 münti, münte broneerida ei saa.
 
Tokyo olümpiamängudele pühendatud postmargi tiraaž on 30 000tk ning nominaal 1,90€ vastab rahvusvahelise kirja tariifile. Margi on kujundanud Triin Heimann ning see on trükitud trükikojas AS Vaba Maa. Traditsiooniliselt ilmub postmargiga koos ka esimese päeva ümbrik ja info kaart, mis on samuti saadaval Omniva e-poes.
 
XXXII suveolümpiamängud toimuvad 23. juulist kuni 8. augustini Jaapani pealinnas Tokyos. Algselt pidi võistlus toimuma 24. juulist 9. augustini 2020, kuid esimest korda olümpiamängude ajaloos lükati spordipidu COVID-19 pandeemia tõttu aasta võrra edasi. Tokyo on Aasias esimene linn, kus suvemänge on korraldatud kaks korda.
 
Eesti osaleb iseseisva riigina suveolümpiamängudel 13. korda. Esimese eestlasena võitis olümpiamedali maadleja Martin Klein 1912. aastal Stockholmis, kes esindas toona Tsaari-Venemaad. Esimese Eesti Vabariigi sportlasena krooniti olümpiavõitjaks tõstja Alfred Neuland 1920. aastal Antwerpenis. Kokku on toodud koju 26 kuldmedalit, 22 hõbemedalit ja 29 pronksmedalit.
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616