E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.
01.04
2022

Aprillist muutus kolmandatest riikidest saabuvate pakkide deklareerimise hind

Alates 1. aprillist 2022 hakkab kolmandatest riikidest ehk väljaspool Euroopa Liitu saabuvatele saadetistele manuaalselt deklaratsiooni vormistamine maksma 15 eurot. Manuaalselt vormistatakse deklaratsioonid üle 150 euro väärtusega saadetisele, aga ka väiksema väärtusega saadetisele, mis sisaldavad piirangutega kaupa või mille puhul on Omniva volitatud saadetist deklareerima paberkandjal või e-kirjaga edastatud volikirjaga. Kiireks ja soodsaks paki kätte saamiseks soovitab Omniva deklareerimisel kuuluva saadetise andmete kontrolliks ja Omniva volitamiseks e-teenindust.
 
Kõik kolmandatest riikidest saabuvad saadetised – nii  internetipoest tellitud ostud kui ka teiselt eraisikult saadud kingitused tuleb deklareerida. Kodanikud saavad ise deklareerida oma saadetisi tasuta Maksu- ja Tolliameti e-teeninduses ja esindustes. Täpsem info deklareerimise kohta Maksu- ja Tolliametis https://www.emta.ee/eraklient/saadetised-reisimine-elama-asumine/saadetised
 
Omniva osutab teenust neile, kes soovivad osta deklareerimisteenust mugavusteenusena, aga ka juhul, kui puudub e-teenuse kasutamise võimalus või oskus. Viimasel juhul rakendub manuaalse deklareerimise protsess. Selliste saadetiste puhul saab maksude ja tolliteenuse eest tasuda ainult paki väljastamisel postkontoris, muudes kanalites (pakiautomaat, kuller) selliste saadetiste väljastamine võimalik ei ole.

Kuni 150 eurose väärtusega kaupade deklareerimine läbi e-teeninduse toimub jätkuvalt automaatselt ja selle hind klientide jaoks ei muutu. Automaatse e-deklaratsiooni hind 2,35 eurot sh. käibemaks jääb samaks.

Omniva soovitab kiireks ja sujuvaks paki kätte saamiseks registreerida www.omniva.ee kodulehel konto ja kasutada e-deklareerimist. Selleks saab klient id-kaardi, smart-id või mobiil-id abi luua konto ja deklareerimist vajava paki saabumisel saadame sms või e-kirja teel unikaalse lingi, mille kaudu saab volitada Omnivat vormistama tollivabastust. 

Omniva tolliterminalis asuvate saadetiste tollist vabastamisest Omnivat eraldi teavitama ei pea. Omniva saab selle info automaatselt ja saadetised suunatakse olenevalt teenusest kulleri kandesse, teie asukohajärgsesse postiasutusse või pakiautomaati.
 
Alates 1. aprillist laienevad deklareerimise võimalused ja uute teenustena lisanduvad:

Tagastusdeklaratsiooni vormistamine
Teenus on mõeldud Eestist ajutiselt välja saadetud toodete riiki tagasi deklareerimiseks. Peamiselt lähevad siia alla garantiiremondiga seotud kaubad.
Hind on 15 eurot (sh. käibemaks)

Deklaratsiooni muutmine sh. kauba poolitamine või tühistamine saaja soovil
Hind on 35 eurot (sh. käibemaks) 

Omniva deklareerimise info leiate kodulehelt https://www.omniva.ee/abi/tolliinfo, uue 1. aprillist kehtiva hinnakirja eraklientidele siit ja äriklientidele siit.
 
 

Tagasi

Uudiste loetelu

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616