E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.

Meie muutuste lugu
 

Meie lugu saab ametlikult alguse 1918. aasta 13. novembril, mil noor Eesti Vabariik võttis sakstelt üle Tallinna posti-telegraafikontori ja asus looma oma riiklikku postiteenistust. 95 aasta jooksul on see lugu järjest kasvanud ning sinna on lisandunud mitmeid põnevaid peatükke. Nüüd, aastal 2014, alustame uut peatükki. Peatükki, mille pealkirjaks on Omniva.

Me oleme alati olnud inimeste lähedal, olenemata riigikorrast, valitsevast parteist või tuulesuunast. Meie eesmärk on alati olnud maailma koju kätte toomine. Oleme seisnud selle eest, et inimesed saaksid omavahel suhelda ning saata kaupu ja vahetada infot. Need on asjad, mis on püsinud muutumatud läbi sajandi. Ja jäävad muutumatuks ka nüüd.

Aga palju meie igapäevaelus on muutunud. Kiired arengud infokommunikatsioonitehnoloogias on kaasa toonud pöördumatuid muutusi inimeste suhtlemis- ja tarbimisharjumustes. Me ostame kaupu Hiinas, Suurbritannias ja Saksamaal asuvatest e-kauplustest, tuvastame end ID-kaardiga ja suhtleme lähedastega üle maailma e-kirja ning Skype’i vahendusel.

Poes käimine ei tähenda enam bussi ootamist või lahtioleku kellaaegade jälgimist. Sõbrale kirjutamine ei tähenda enam paberi ümbrikusse panemist ja margi kleepimist. Ava ainult arvuti või nutitelefon ja oledki poes, pangas, postkontoris, valimisjaoskonnas või sõbra juures kodus. Eesti Post on muutustega kaasas käinud ja ka ise muutusi kaasa toonud.

Meie uued võimalused käivitavad ja arendavad Eesti ettevõtlust. Oleme laiendanud oma tegevust kaugele väljapoole koduvabariigi piire ning tänaseks on meie koduturg kogu Baltikum. Me aitame ka teistel firmadel välisturgudele siseneda. Loome e-teenuseid, mis teevad ettevõtete töö lihtsamaks. Meie abiga saavad ettevõtted kolida oma arved, dokumendid ja kirjavahetuste digiruumi ning hoida nii kokku kulusid ja säästa keskkonda.

Me oleme partneriteks nii ostjatele kui müüjatele. Toome kaugetelt maadelt e-poodidest ostetud kauba kiiresti koju, kodulähedasse postkontorisse või pakiautomaati. Meie kanalite rohkus ning oskus kauba- ning infoteid kombineerida, on meie tugevus. Täpselt nii nagu igaühele sobib.

Me oleme rahvusvaheline logistikaettevõte. Traditsiooniline postiteenus, millest meie lugu alguse sai, moodustab täna vaid osa meie tegevusest. Seepärast on ka nimi Eesti Post meile tänaseks natuke väikseks jäänud. See tuttav ja traditsioone kandev nimi jääb alles ja seda näed, kui astud postkontorisse või märkad tänaval meie kirjakandjat. Aga rahvusvahelise logistikaettevõttena tuntakse meid edaspidi uue nimega.

Meie nimi on Omniva.

 
Omniva logo

Mida tähendab Omniva?

Meie uus nimi Omniva tuleneb ladinakeelsest sõnast omni, mis tähendab kõikehõlmavat, kõik ühes, kõike. Sellega soovime me väljendada oma võimet pakkuda klientidele kõik-ühes-lahendusi, olla oma kanalite võrgustikuga digitaalse ja füüsilise maailma ühendaja.

Meie sümbol on meie nime algustähest “O” tulenev ring, mis sümboliseerib igavest liikumist. Ring sümboliseerib samuti kõiksust ja kõiki võimalusi. Igavest ringkäiku, algust ja lõppu korraga. Ka meie eesmärk on, et asjad liiguvad. Kuid samas on ring suletud sümbol. Meie aga suudame oma klientidele panna kokku erinevaid info ja kauba liikumise teid. Seda sümboliseeribki meie märgi lahendus, milles on ring võetud lahti eri osadeks ja kombineeritud uueks tervikuks. Neist tükkidest paneme igale kliendile kokku just talle sobiva lahenduse.

Meie ring koosneb erivärvilistest sektoritest ja igal värvil selles ringis on oma kindel tähendus.

Esiteks on meie ringis oranž värv. See on Eesti Posti värv ja see kannab endas meie ajalugu, mille üle me uhkust tunneme. Oranž tähistab meie ligi sajandipikkust tarkust ja kogemust.

Juba tuttava oranži kõrval on pisut erksam oranž sektor, mis on nagu eelmise noorem sugulane. Erksam oranž tähistab meie värskust ja nooruslikkust.

Et olla tugev ja kasvav ettevõte, on meil vaja jõudu ja kasvuenergiat. Just seda tähistabki meie logos punane värv.

Roosakas toon õige nimega Ruby Red on üks uuemaid toone värvigammas ja tähistab uuenduslikkust. Me tegutseme selle nimel, et olla kogu Baltikumis logistika lipulaev ja selleks on meil vaja uusi mõtteid ja ideid.

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616