E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.

Maksustamine

1. juulist 2021 muutus väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud väikesaadetiste maksustamine ning käibemaks tuleb edaspidi tasuda kõikidelt kommertssaadetistelt olenemata nende väärtusest.

Väljastpoolt Euroopa Liitu (ehk kolmandatest riikidest) tellitud saadetistele väärtusega kuni 22 eurot varasem käibemaksuvabastus enam ei kehti. Muudatuse eesmärk on vähendada käibemaksupettusi ning tagada Euroopa Liidu ettevõtetele võrdsed konkurentsitingimused võrreldes kolmandate riikide ettevõtetega.

See tähendab, et tollideklaratsiooni esitamine on kohustuslik mistahes väärtusega kauba tellimisel Euroopa Liidu välisest riigist ning kõik tellitud saadetised maksustatakse käibemaksuga.
 
Käibemaksuvabad on endiselt ühelt eraisikult teisele tasuta ehk kingitusena saadetud väikesaadetised, mille väärtus on kuni 45 eurot. Sellegipoolest tuleb ka nende saadetiste kohta esitada tollideklaratsioon.  
Alates 150-euroste kaupade puhul lisandub lisaks käibemaksule ka tollimaks. Üldjuhul tollimaksuga ei maksustata saadetisi, mille väärtus jääb alla 150 euro. Erandiks on alkohol, tubakatooted, parfüüm ning tualettvesi. Olenevalt kaubakoodist, jääb tollimaksumäär vahemikku 0–17% kauba väärtusest. Tollimaksumäära leiate kaubakoodi järgi Eesti Tollitariifistikust.
PANE TÄHELE

NB! Kaupade maksustamisel loetakse saadetise väärtuse hulka ka saatekulud. See tähendab, et kui inimene tellib näiteks Ühendkuningriigist 140-euro väärtuse saadetise, mille saatekulud on 15 eurot, rakendub kaubale juba ka tollimaks, kuna saadetise koguväärtus ületab 150 euro piiri (vajab täpsustamist).   

KAUBA DEKLAREERIMINE

Kauba deklareerimiseks on kliendil kaks võimalust – volitada Omnivat kaupa deklareerima või deklareerida saadetis ise Maksu- ja Tolliameti keskkonnas.

Omniva pakub kaupade mugavamaks deklareerimiseks Minu.Omniva.ee platvormile arendatud rakendust, kuhu klient pääseb saadetise saabumise teavituses oleva lingi kaudu. Keskkonnas on võimalik volitada Omnivat enda eest saadetisi deklareerima ning tasuda ka vajalikud maksumäärad või vaadata saadetise andmeid EMAT kodulehel iseseisvaks deklareerimiseks. 

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: [email protected] Kliendiinfo: 661 6616