E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.

Mis on e-arve?

E-arve on XML-vormingus dokument, mis liigub elektroonilises keskkonnas tarkvarasüsteemide vahel ja seda ei ole vaja pärast loomist uuesti käsitsi sisestada. Süsteem suudab lugeda arve infot ehk e-arve on masinloetav.  


3 põhjust, miks e-arved võiksid sind huvitada
  1. E-arved annavad olulise ajavõidu
    PDF-arved liiguvad küll digikujul, ent raamatupidaja peab arveread käsitsi majandustarkvarasse sisestama – seevastu e-arved liiguvad otse süsteemi. Kui arved liiguvad partnerite vahel kiiremini, saab näiteks maksetäheaegu lühemaks muuta või tarneahelat kiirendada.
  2. Töötajatel vabaneb aega ja nad saavad tegeleda sisukamate asjadega
    Kuna e-arved liiguvad kiiresti tarkvarasüsteemi, saavad ettevõtte töötajad vaid mõne hiireklõpsuga arveid kinnitada ja seda ka nutitelefonist, viibides ükskõik kus. Digiarhiivist on kõik arved kiiresti leitavad, seega jääb ära nende otsimine kaustikutest ja digikaustadest.
  3. Rohkem andmeid finantsanalüüsiks annab võimaluse teha targemaid otsuseid
    Täpsemini rahavooge ennustades on Sul oma ettevõtte käekäigust parem ülevaade ning seeläbi saad teha firma jaoks targemaid otsuseid.


Saan ka PDF- ja paberarveid. Kas kõik arved peavad olema e-arved?
Parima efektiivsuse saavutamiseks on muidugi hea, kui kõik müügi- ja ostuarved on e-arved. Kui aga arved saabuvad erineval kujul, siis pole muretsemiseks põhjust. Digiteerime paber- ja PDF-arved automaattuvastustarkvaraga ja need liiguvad e-arve kujul otse raamatupidamisprogrammi ning sealt automaatselt digiarhiivi.


Kas e-arved on alati samas vormingus?
Erinevates riikides on e-arve vormingud erinevad, näiteks Eestis on oma e-arve formaat. Euroopa Liidu visioon on, et aastaks 2020 (direktiiv nr 2014/55/EL) arveldatakse ELis peamiselt masinloetavate e-arvete abil. Selle elluviimiseks on välja töötatud ühtsed e-arvete standardid, et võimaldada piiriüleselt e-arveldada ning oluliselt rohkem andmeid arvel kajastada. Oleme loonud Peppol ühenduse, mis on Euroopa Liidu ühine vorming, et meie kliendid ei peaks seda ise tegema.


Sind võib huvitada

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616