E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.

Paki pakendamine ja adresseerimine

Selleks, et saadetised turvaliselt ja tervelt kohale jõuaksid, tuleb need pakkida õigel viisil. Samuti kirjuta või trüki alati pakile selgelt ja arusaadavalt nii saaja kui ka saatja nimi ja aadress.
 
  • MILLE SISSE SAADETIS PAKKIDA?

Vali pakendamismaterjal paki suuruse ja kuju järgi. Kasutada võid kartongkarpe või –kaste, lainepappi, pakkekilet. Eelistada tasub alati uut pakendit, sest kasutatud pakend ei pruugi enam vastupidav olla. Pea meeles, et ideaalne pakk transpordiks on kandiline. Ümar pakk võib hakata veerema nii sorteerimisliinil kui ka kullerautos. Soovitame pakendada ümara saadetise kandilisse pakendisse ning lisada vajalik täitematerjal.
 
Pakendimaterjal vali selline, et aadresskaart sinna kindlasti kinni kleepuks. Näiteks tekstiililt võib aadresskaart ära tulla. Kasutatud pakendi korral eemalda kindlasti kõik vanad aadresskaardid ja triipkoodid. Oluline on, et pakend oleks tugev, ei laguneks laiali ning sellel oleks piisavalt ühtlast pinda, et saaks kirjutada saaja ja saatja andmed.

Pakendamismaterjale saad osta Omniva e-poest või postkontorist. E-poest leiad suure valiku erinevaid, ka spetsiaalselt pakiautomaatide jaoks mõeldud karpe, turvaümbrikke, taaskasutatavat mullikilet ja muid pakkematerjale.
  • KUI SUUR PAKEND VALIDA?

Liiga suures pakendis võib Sinu paki sisu loksudes kahjustada saada. Liiga väike pakend võib aga transportimisel katki minna. Vaata, et Sinu pakendi mõõtmed ei oleks väiksemad kui 9 cm x 14 cm (laius x pikkus).

Vajadusel saad saadetava eseme pakendada suuremasse karpi, lisades pakile täitematerjali. Oluline on jälgida, et pakendi sisu ei liiguks ega ulatuks pakendist välja.

Kui soovid saata väga väikest eset, on soodsam see teele panna maksikirja või tähtmaksikirjana.
 


 
  • KUIDAS PAKILE AADRESS KIRJUTADA?

Selleks, et Sinu pakk kohale jõuaks, kirjuta või trüki alati selgelt ja arusaadavalt saaja ja saatja täpne nimi ning aadress.
 
Kirjuta pakile:
  • ees- ja perekonnanimi või juriidilise isiku nimi;
  • tänav, maja ja korteri number ning talu, küla ja valla nimi (väljaspool linnu, aleveid ja alevikke);
  • sihtnumber ja linn või maakond;
  • riik (rahvusvaheliste postisaadetiste puhul).

Kui Sa ei tea saaja täpset aadressi, võid füüsilisele isikule pakki saates selle adresseerida tema nimele postkontorisse nõudmiseni. Selleks kirjuta nime järgi märkus "NÕUDMISENI" ning seejärel sihtkoha postkontori nimetus, sihtnumber, linn või maakond.

Kõige mugavam on pakk vormistada iseteeninduses, kust saad pakikoodi, mille saadetisele kirjutada. Lisaks on iseteeninduses võimalus välja printide aadresskaart ja see pakile kleepida. Aadresskaart on kui paki isikukood. Selle kleepimisel jälgi, et vöötkood oleks loetav täies ulatuses – ei oleks pakil kortsus, kleebitud üle serva või pakendi ühenduskohtade peale, mis võib vöötkoodi moonutada. Samuti tuleb jälgida, et vöötkood oleks pakil ainuke ning see poleks millegagi kaetud.

Kui saadetise kättesaamise kohaks on postkontor või pakiautomaat, märgi saaja andmete juurde ka postkontori või pakiautomaadi andmed.

Aadress kirjuta ladina tähtede ja araabia numbritega. Kui sihtriigis on kasutusel teised tähed ja numbrid, kirjuta aadress ka sihtkoha tähtede ja numbritega. Rahvusvahelistele postisaadetistele kirjuta sihtriigi nimetus inglise või prantsuse keeles.

 


Pakendamise ja märgistamise juhend  
 
 
 

Kergesti purunevad ning õrnad esemed

 
 

Väärtsaadetised

 

Suuremõõtmelised ning üle 30 kg kaaluvad saadetised

 

Paberdokumendid ja skeemid

 

Temperatuuritundlikud saadetised ja ravimid

 

Pulbrid, vedelikud
ning veelduvad ained

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616