E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovige mõne aja pärast uuesti.
E-teeninduse töös esineb hetkel häireid, proovi mõne aja pärast uuesti.

Paki pakendamine ja adresseerimine

Pakenda oma saadetis nii, et see transportimisel viga ei saaks. Pakk peab olema ohutu postitöötajatele ega tohi kahjustada teisi pakke. Selleks, et pakk õigesse kohta jõuaks, kirjuta või trüki pakile selgelt ja arusaadavalt saaja ning saatja nimi ja aadress. 

Pakendamise ja märgistamise juhend  
 • MILLE SISSE
  SAADETIS PAKKIDA?

  Vali pakendamismaterjal paki suuruse ja kuju järgi. Kasutada võid lainepappi, pakkekilet, kartongkarpe ja -kaste. Eelistada tasub alati uut pakendit, sest kasutatud pakend ei pruugi enam vastupidav olla.

  Kui soovid pakendile läheneda loovalt, siis kontrolli, et pakk laiali ei laguneks. Pakendimaterjal vali selline, et aadresskaart sinna kindlasti kinni kleepuks. Näiteks tekstiililt võib aadresskaart ära tulla. Kasutatud pakendi korral eemalda kindlasti kõik vanad aadresskaardid ja triipkoodid. Oluline on, et pakend oleks tugev, ei laguneks laiali ning sellel oleks piisavalt ühtlast pinda, et saaks kirjutada saaja ja saatja andmed.

  Pakendamismaterjale saad osta postkontorist. Sealt saad erinevas suuruses karpe, mulliümbrikke ja lainepappi, jõupaberit ning pakkekilet.

  pakendamine

   
 • KUI SUUR
  PAKEND VALIDA?

  Vali sobiva suurusega pakend. Liiga suures pakendis võib Sinu paki sisu loksudes kahjustada saada. Liiga väike pakend võib aga transportimisel katki minna. Vaata, et Sinu pakendi mõõtmed ei oleks väiksemad kui 9 cm x 14 cm (laius x pikkus).

  Vajadusel saad saadetava eseme pakendada suuremasse karpi, lisades pakile täitematerjali. Oluline on jälgida, et pakendi sisu ei liiguks ega ulatuks pakendist välja.

  Kui soovid saata väga väikest eset, on soodsam see teele panna maksikirja või tähtmaksikirjana.

  pakendamine

   
 • KUIDAS PAKILE
  AADRESS KIRJUTADA?

  Selleks, et Sinu pakk kohale jõuaks, kirjuta või trüki alati selgelt ja arusaadavalt saaja ja saatja täpne nimi ning aadress.

  Kirjuta pakile:

  - ees- ja perekonnanimi või juriidilise isiku nimi;
  - tänav, maja ja korteri number ning talu, küla ja valla nimi (väljaspool linnu, aleveid ja alevikke);
  - sihtnumber ja linn või maakond;
  - riik (rahvusvaheliste postisaadetiste puhul).

  Kui Sa ei tea saaja täpset aadressi, võid füüsilisele isikule pakki saates selle adresseerida tema nimele postkontorisse nõudmiseni. Selleks kirjuta nime järgi märkus "NÕUDMISENI" ning seejärel sihtkoha postkontori nimetus, sihtnumber, linn või maakond.

  Kõige mugavam on pakk vormistada e-teeninduses, kus saad aadresskaardi välja printida ning pakile kleepida. Aadresskaart kleebi pakendi tasasele ühtlasele pinnale.

  Kui saadetise kättesaamise kohaks on postkontor või pakiautomaat, märgi saaja andmete juurde ka postkontori või pakiautomaadi andmed.

  Aadress kirjuta ladina tähtede ja araabia numbritega. Kui sihtriigis on kasutusel teised tähed ja numbrid, kirjuta aadress ka sihtkoha tähtede ja numbritega. Rahvusvahelistele postisaadetistele kirjuta sihtriigi nimetus inglise või prantsuse keeles.

  Aadressis ära kasuta lühendatud nimetusi, tähelühendeid, numbreid või märke, mis ei ole üldtuntud ja tekitavad raskusi paki edastamisel saajale. Samuti väldi aadressi sõrendamisi, parandusi ja mahakriipsutusi.

  pakendamine

   
 
 

Kergesti purunevad ning õrnad esemed

 
 

Väärtsaadetised

 

Suuremõõtmelised ning üle 30 kg kaaluvad saadetised

 

Paberdokumendid ja skeemid

 

Temperatuuritundlikud saadetised ja ravimid

 

Pulbrid, vedelikud
ning veelduvad ained

Pallasti 28, 10001 Tallinn, e-post: info@omniva.ee Kliendiinfo: 661 6616